Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
allow booting;
allow bootp;
class "pxeclients" {
match if substring(option vendor-class-identifier, 0, 9) = "PXEClient";
next-server AA.BB.CC.DD;
filename "linux-install/pxelinux.0";
}
....
host hostname { hardware ethernet 00:11:22:33:44:55; fixed-address KK.LL.MM.NN; }
DHCP server přidělí IP KK.LL.MM.NN a nasměruje pxe na tftp server s IP AA.BB.CC.DD (může to být i ten DHCP server). Tam bootojící stroj dostane soubor pxelinux.0, který ležívá obvykle v adresáři /tftpboot/linux-install/ a můžeš ho považovat za bootsector. Potom už záleží jak je samotné tftp nakonfigurováno v /tftpboot/linux-install/pxelinux.cfg/
Mě to, jak říkám, dodá jádro a intitrd s parametrama a začne instalaci stroje...
dhcpd.conf
se tomu dá nastavit konkrétní akce, takže to umí i víc věcí naráz.
Ono to je vážně mocná zbraň. Můžeš tím instalovat, může to sloužit jako server pro bezdiskové stanice, prostě se to hodí vždycky když bootojící stroj je jen tupá hromada železa a my mu chceme kecat do bootu dřív než převezme vládu kernel (ať už instalační, nebo jiný). Co od toho vlastně chceš?
Jsem si myslel že prostě jenom nakopíruju soubory z live CD do nějakýho adresáře nebo prostě jen něco nastavím v KDE. Jako doteď DHCP a zapnutí PXE.Heeeej! Když sem tenhle thread začal, nebyl sem opilej. A teď je to naopak. Nýčko sepíšu jakejkoliv blábol, protože to portské je fajn (yak říká yeti: neexistuje špatné portské :) Vždyť máš pravdu, podstata je v nakopírování něčeho někam :) Akorát končí radostné ejchuchu a začíná minimální a maximálně efektivní tlak na pokus o vlastní činnost. Až to dokážeš, můžeš zažít poplivávat MDK distribuci (HW svýho stroje, špatnou dokumentaci daného procesu, radu blbýho Vace, ad libidum, et cetera) a budeš něco víc než jakejsi JXP :)) Omlovám se, ale dnes - v pátek večer - už nic nepřidám :) Naval roota a dem do toho....
Tiskni
Sdílej: