Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.
Setting up Repo: base
repomd.xml 100% |=========================| 1.1 kB 00:00
Setting up Repo: updates-released
repomd.xml 100% |=========================| 951 B 00:00
Reading repository metadata in from local files
Traceback (most recent call last):
File "/usr/bin/yum", line 8, in ?
yummain.main(sys.argv[1:])
File "/usr/share/yum-cli/yummain.py", line 68, in main
result, resultmsgs = base.doCommands()
File "/usr/share/yum-cli/cli.py", line 412, in doCommands
ypl = self.returnPkgLists()
File "/usr/share/yum-cli/cli.py", line 954, in returnPkgLists
ypl = self.doPackageLists(pkgnarrow=pkgnarrow)
File "/usr/lib/python2.3/site-packages/yum/__init__.py", line 612, in doPackageLists
self.doRepoSetup()
File "/usr/share/yum-cli/cli.py", line 78, in doRepoSetup
self.doSackSetup()
File "/usr/lib/python2.3/site-packages/yum/__init__.py", line 93, in doSackSetup
self.repos.populateSack()
File "/usr/lib/python2.3/site-packages/yum/repos.py", line 203, in populateSack
dobj = repo.cacheHandler.getPrimary(xml, csum)
File "/usr/lib/python2.3/site-packages/yum/mdcache.py", line 103, in getPrimary
return self._getGeneric('metadata', location, checksum)
File "/usr/lib/python2.3/site-packages/yum/mdcache.py", line 90, in _getGeneric
databank = self._unpickle(piklfile)
File "/usr/lib/python2.3/site-packages/yum/mdcache.py", line 62, in _unpickle
obj = cPickle.load(infh)
EOFError
Tiskni
Sdílej: