Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Asi som sa nevijadril dostatočne presne. Napr.: Mám dokument s 10timi stranami, pricom cislovanie je 1, 2, 3, a zlom číslovania zasa od 1 - teda 1 až 7. Ale pri tom zlome sa mi prida strana ktoru neni vidno (iba na cislovani napr. vlavo dolu v navigatore) a zobrazí sa az pri exporte do pdf ako prazdna strana bez textu. Teda celkovy pocet stran 11.
Pozry: Vložiť - Ručné zalomenie - Zalomenie strany
to znelo nadejne ale i tak si tam tu stranu vlozi
ved treba skusit nahlad, alebo ten export
Vážený kolega,
neviem čo som vystrájal, ale teraz to už funguje podľa mojich predstáv a ani nieje potrebné vkladať štýl stránky prvá strana.
Možno to bude tým, že v OOo2 som robil s dokumentom z OOo1.5
Ďakujem ti za pomoc a ochotu.
Už viem čo som vystrájal. Po prvom zalomení sa strana nepridá - až po druhom zalomení a následne každým ďalším sa pridávajú ďalšie prázdne strany.
Poradte mi prosím niekto.
Tiskni
Sdílej: