Byla vydána verze 0.77 populárního telnet a ssh klienta PuTTY. Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu.
SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
bash: ./adom : no such file or directory
Přitom jsem jel na roota, nastavil práva souboru na 777 (pro jistotu) a je to stoprocentně spustitelný soubor. A písmena jsou všechna malá.
ls -l normálně hlásí, že tam je (pracuju v shellu, Xka jsou moc pomalá na té šunce)
Ten samý problém nastal i tehdy, když jsem ze svého desktopového linuxu (Aurox 9.1) zkopíroval mc (Midnight Commander) do /usr/bin na notebooku, ale taky mi to hlásí, že tam ten soubor není.
Když jsem ten ADOM rozbalil na desktopu, úplně v pohodě mi to jelo, no problem...
Díky za pomoc.. Flavius
bash: ./adom :ale
bash: ./adom:Bez tý mezery za adomem. Zkus
sh adom
.
adom: adom: cannot execute binnary file
ls -lh adom && head adom
file adom
ldd ./adom
? menovite by bolo zaujimava informacia s akou verziou libc je dany program linkovany (uclibc/libc/glibc).
ls -lh adom && head adom
/bin/ls: illegal option -- h
file adom
adom: ELF 32-bit LSB executable, Intel 80386, version 1, dynamically linked, stripped
ldd ./adom
ldd: can't execute ./adom (No such file or directory)
Stáhnout se to dá na
http://www.adom.de/adom/download/linux/adom-111-elf.tar.gz, ale myslím, že to není tím souborem, ale kompem.... Ten head je zbytečný ...OK, beru - napadlo mě, že by to mohl být skript a špatná cesta k interpretru v
#! /bin/něco
GNU fileutils 3.12 with color-ls patch 3.12.0.3
Kde si vyhrabal tak starú vec, človeče? Normálne si ma inšpiroval, aby som sa pozrel do svojich archívov, aká je moja najstaršia verzia Slacku
Btw, FAQ píše: Linux (ELF, libc6)
Tiskni
Sdílej: