Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
... tam není žádný balíčkovací systém typu emerge.tak si nainstaluj Gentoo, když víš, že chceš zrovna emerge, a nevotravuj
emerge
. Proč? Co má emerge
tak geniálního, že to nemá yast
, apt
, pacman
, urpmi
, yum
, ... ?
Jinak distribuce Arch Linux bývá připodobňována ke Gentoo, tak se zkus podívat tímto směrem.
real 7m22.081s user 4m23.064s sys 0m53.659s2, Co je na tom za děs? 3 minuty? Tady merge trval jen pár sekund...
Jinak u yast mi jdou stahovat jen aktualizace, ale když potřebuju nějakej program, musím ho hledat na internetu...Kdyz se nehodlas obtezovat Yast ani trochu nastavit (napr. zdroje), tak vez, ze uplne stejny problem te potka vicemene ve vsech distribucich. Jinak, co jsem zkousel OpenSUSE, tak jsem nainstaloval zrovna Mplayer bez nejakych problemu a stalo me to jen par kliknuti (a urcite to bylo rychlejsi nez v Gentoo), tak nevim... ze by pebkac? Na druhou stranu, osobne bych ti radil v tomhle stavu proste par distribuci vyzkouset, protoze kazdemu sedne jina (ale ne KVULI necemu konkretnimu, spise kvuli souhrnu vseho, takze se nevyplati hledat "neco jako emerge"). Jak uz bylo (mnohokrat) receno, nikdo ti tu poradit nemuze, protoze na konci budes mit stejnej seznam jako treba na Distrowatch a kazdej ti bude tvrdit, ze "ta jeho" je nej. Podivej se tady na ABCLinuxu do rubriky REcenze, tam v posledni dobe vyslo nekolik prehlednych clanku o ruznych distribucich, nebo si primo ke kazde distribuci najdi relevantni diskuse ci clanky pomoci hledani.
Ja som používal Mandrake 10.1 a teraz idem na SuSE 10 Eval. Rozbehal som všetky multimédiá a som maximáne spokojný. MPlayer sa dá v poho pridať.
Tiskni
Sdílej: