Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
Josef Průša představil (YouTube) novou 3D tiskárnu Original Prusa MK4. Cena sestavené tiskárny je 27990 Kč. Cena stavebnice je 20990 Kč.
Turris OS, operační systém pro síťová zařízení Turris postavený na OpenWrt, byl vydán v nové verzi 6.3.0. Vývojáři upozorňují, že Netmetr byl nahrazen LibreSpeedem, viz příspěvek na blogu CZ.NIC.
Byl vydán xorg-server 21.1.8 a xwayland 22.1.9 a 23.1.1. Řešena je zranitelnost CVE-2023-1393 využitelná k lokální eskalaci práv.
Byla vydána nová verze 10 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v cgitu.
Ubuntu Cinnamon bude od Ubuntu 23.04 oficiální odnoží Ubuntu (návrh, schválení).
Myslel jsem, že hlavní výhoda této distribuce je, že si určím, s podporou čeho chci program zkompilovat.Ano, to je jedna z velkých výhod.
Netvrďte mi, že nastavit kompilační parametry (takové to --enable-XY atd.), tak aby vše pak dokonale fungovalo, není časově náročné.Není, protože se nic takového nedělá. Tohle je řešené pomocí globálních USE flagů, co se nastaví jednou při instalaci a maximálně čas od času se něco někde přidá nebo ubere.
A kompilací tráví čas procesor a nikoliv uživatel.ano to je moje oblibena odpoved na pohrdave usmesky tech co si mysli ze kdyz mam gentoo tak porad jenom kompiluju
Jak dlouho si je používal? Kdo ti dává právo je takto hodnotit?
Fedoru používám rok a půl a nějak jsem si nevšiml, že by to byl zbastlený šrot, máš na to nějaký důkaz?
Pravda, že nepoužívám jak na koleji firefox + windowmaker, ale konqueror i s celým KDE. Je to zajímavé, ale KDE mi ze všeho co jsem na tom zkoušel přišlo nejsvižnější a navíc s tím dokáže doma pracovat i sestra.Přesně tohle tvrdím pořád a jsem rád, že to potvrzují i jiní.
-O2 -march=486
'. Porovnávání dvou různých (a velmi odlišných) distribucí nevypovídá (z pohledu přínosu rekompilace s optimalizací) vůbec o ničem.
Tiskni
Sdílej: