V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
V konzoli nelze psát znaky s háčky. Ale když se mají zobrazit (třeba consolechars --help), tak jsou napsány čitelně. Zkoušel jsem různé fonty(consolechars -f LatArCyrHeb-16,lat2u..),ale jen se mění znaky které se zobrazují místo znaků s háčky. unicode_start běží, ...neví prosím někdo včem dělám chybu?
Ubuntu 5.10,kernel 2.6.12.x
unicode_start
loadkeys cz
dumpkeys -c iso-8859-2 | loadkeys --unicode
+ěščřžýáíé
Úplně stejné jako v případě mého notebooku IBM Thinkpad T20, do jádra 2.6.13 bez problémů fungovala externí myš do PS/2 portu, odpojitelná a připojitelná za chodu. Od 2.6.14 ji jádro nenajde.A bugreportoval jsi to?
loadkeys cz/unicodetak to píše:
findkeymap: není souborem ani adresářem cz nelze otevřít!
stroj:~# ls /usr/share/keymaps/i386/qwerty/cz* /usr/share/keymaps/i386/qwerty/cz-lat2.kmap.gz /usr/share/keymaps/i386/qwerty/cz-lat2-prog.kmap.gz /usr/share/keymaps/i386/qwerty/cz-us-qwerty.kmap.gz stroj:~#loadkeys -u cz-lat2Ale aby jásot zas nebyl tak velký - můj problém se psaním háčkovaných znaků vzniklý po posledním update to stejně nevyřešilo. Takže ještě tomu zakopanému psu ještě vězí někde v hlíně ocas.
Tiskni
Sdílej: