Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
V konzoli nelze psát znaky s háčky. Ale když se mají zobrazit (třeba consolechars --help), tak jsou napsány čitelně. Zkoušel jsem různé fonty(consolechars -f LatArCyrHeb-16,lat2u..),ale jen se mění znaky které se zobrazují místo znaků s háčky. unicode_start běží, ...neví prosím někdo včem dělám chybu?
Ubuntu 5.10,kernel 2.6.12.x
unicode_start
loadkeys cz
dumpkeys -c iso-8859-2 | loadkeys --unicode
+ěščřžýáíé
Úplně stejné jako v případě mého notebooku IBM Thinkpad T20, do jádra 2.6.13 bez problémů fungovala externí myš do PS/2 portu, odpojitelná a připojitelná za chodu. Od 2.6.14 ji jádro nenajde.A bugreportoval jsi to?
loadkeys cz/unicodetak to píše:
findkeymap: není souborem ani adresářem cz nelze otevřít!
stroj:~# ls /usr/share/keymaps/i386/qwerty/cz* /usr/share/keymaps/i386/qwerty/cz-lat2.kmap.gz /usr/share/keymaps/i386/qwerty/cz-lat2-prog.kmap.gz /usr/share/keymaps/i386/qwerty/cz-us-qwerty.kmap.gz stroj:~#loadkeys -u cz-lat2Ale aby jásot zas nebyl tak velký - můj problém se psaním háčkovaných znaků vzniklý po posledním update to stejně nevyřešilo. Takže ještě tomu zakopanému psu ještě vězí někde v hlíně ocas.
Tiskni
Sdílej: