Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Po půl roce vývoje od vydání verze 43 bylo vydáno GNOME 44 s kódovým názvem Kuala Lumpur. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.19.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Kvůli "převzetí Gitei" společností Gitea Limited byl v prosinci loňského roku představen fork Gitei s názvem Forgejo (Codeberg).
Byla vydána nová verze 5.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Nově je používán zram. Tor Browser byl aktualizován na verzi 12.0.4. Thunderbird na verzi 102.9.0.
MDV 2006, kernel 2.6, ostatni nehraje roli :)
* pri instalaci systemu jsem nahral acroread5, pak pres urpmi i acroread7
* nevim co me to napadlo ve 3 rano.. chtel sem nejak nastavit pri
./neco.pdf
aby se spustil Acrobat7..tak me napadlo prehodit symlink v
/usr/bin/acroread
* nepomohlo to.. tak me napadlo odinstalovat acroread5, to neslo kvuli tomu zmenenymu symlinku.. tak sem udelal dalsi cestu do pekel..smazal sem rucne oba - ne prez urpmi ale rucne !!!
* pak sem to kompiloval.. povedlo se, nejak to vypada ale nefunguje..smazal sem to zas rucne
* naposled sem zkousel instalovat rpm z redhatu(suse?).. urpmi reklo ze se to povedlo ale nikde nebyl
Ja vim ze kdybych to nazacatku normalne odebral pres urpmi tak to ted resit nemusim :(
Pointa: Co jsem vsechno napachal?? Jak muzu nejelegantneji znovu rozchodit ten acrobat??
docela bych ho kvuli slajdum z widli potreboval :(
No to prave nemuzu, potrebuju prohlizet i veci tisteny pro win...Nechápu v čem je problém, no nic. Tak proč neodstraníte všechny acroready (urpme) a pak znovu urpmi?
nejlepsi by bylo nejak rucne zeditovat balickovaci zavislosti aby si uprmi myslelo ze tam nejsou..
Nechápu v čem je problém, no nic.Jde o to ze ghostscriptova implementace na linuxu spatne substituuje fonty z windows, kterou pouzivaji prave vsechny linuxove *PDF aplikace
pod wine to taky neni unosny, proste: potrebuju nativne pouzivat Adobe Reader :(
ted bych potreboval nejak nainstalovat balik hrubou silou, myslim tim to ze v databazi uprmi je a ja ho chci nainstalovat znovu.
Tiskni
Sdílej: