abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:33 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:22 | Komunita

    V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.

    … více »
    lkocman | Komentářů: 0
    dnes 16:00 | Pozvánky

    Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.

    Komunitní setkání CSNOG 2026 se uskuteční 21. a 22. ledna na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a jeho pořadateli jsou sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ. Bližší informace o komunitě CSNOG (Czech a Slovak Network Operators Group) a jejich setkáních jsou k dispozici na webu csnog.eu.
    VSladek | Komentářů: 0
    dnes 02:22 | Pozvánky

    Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.

    Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 22:00 | Komunita

    Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 15:22 | Nová verze

    Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | IT novinky

    Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 01:55 | IT novinky

    Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    4.1. 21:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.0 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Anh-Linh. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.1. 20:22 | Humor Ladislav Hagara | Komentářů: 66
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (0%)
     (4%)
     (0%)
     (11%)
     (24%)
     (6%)
     (6%)
     (3%)
     (10%)
     (51%)
    Celkem 224 hlasů
     Komentářů: 4, poslední dnes 12:50
    Rozcestník

    Dotaz: Je Ubuntu dobre distro

    2.3.2006 09:26 Jix0 | skóre: 24 | blog: Not only for humans
    Je Ubuntu dobre distro
    Přečteno: 179×
    Chci si stahnout nove Ubuntu a chci se predtim zeptat na par veci.

    1. Jak je to s nastavovanim. neni to tak jak u debianu? 2. zobrazuje se jmenovka CD/DVD pri jeho mountnuti? 3. Funguje podpora multimedii bez nutnosti stahovat ruzne addony? (prehravani mp3, videa, vypalovaci programy atd.)
    If you will not cooperate, you are to be executed! | Starting as a DJ

    Odpovědi

    Daniel Kvasnička ml. avatar 2.3.2006 09:38 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je Ubuntu dobre distro
    1. nastavovani je relative jednoduche, resp. distribuce je designovana tak, aby v ni bylo jednoduche nastavit to, co bezny uzivatel nastavuje. Pri pokrocilejsich vecech se ale CLI nevyhnes v zadnem distru a to neni na skodu.

    2. Jako v GNOME? Jiste, to neni o Ubuntu, to je o GNOME.

    3. Ne. Diky filozofii tvurcu Ubuntu, podobne jako Fedory, nenajdes v zakladu podporu pro MP3, nejake video kodeky (klasika tam mysli je, ale QuickTime a tak, to nevim) a originalni Javu. Prehravac hudby je Rhythmbox, snazici se kopirovat iTunes, vypalovat umi samo GNOME, nebo dostahnes GnomeBaker. Na paleni audio CD je tam Serpentine, na grabovani Sound Juicer.

    Screenshoty
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    2.3.2006 12:59 Hanato | skóre: 13 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je Ubuntu dobre distro
    Ubuntu pouzivam a jsem s nim naprosto spokojeny.
    1)nastavovani v pohode, v podstate neni treba nic provadet, pri instalaci se mi detekuje vsechno bez problemu (az na ATI grafarnu pochopitelne :-)
    2)jak to myslite? v adresari /media se usb disk mountuje do ardesare usbdisk, v gnome na plose se objevuje podle toho jestli ma jmenovku, pokud jo tak jako jmenovka, pokud ne tak jako velikost (standardni nastaveni, nijak jsem to nemenil, bo je mi to jedno :-)
    3) ne treba doinstalovat, ale v synapticu neni problem, staci si povolit comunity zdroje, jako vypalovaci program pouzivam k3b (jen kvuli cestine je pak nutno pustit kcontrol a nastavit si fonty....)
    Nikdo učený z nebe nespadl, ale blbce jako kdyby shazovali. PS: proto jsem tady dole :-)
    2.3.2006 14:00 Scarabeus IV | skóre: 20 | blog: blogisek_o_gentoo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je Ubuntu dobre distro
    ja mam radsi kubuntu ; proste mam radsi kde; a fsechno to nadetekovalo samo; akorat sem zaved nvidiacky drivery a jede to docela dobre; pro uzivatele jak delany
    2.3.2006 19:08 Jix0 | skóre: 24 | blog: Not only for humans
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je Ubuntu dobre distro
    vyzkousim Kubuntu. tam je taky nutno doinstalovat addony pro multimedia?

    Obsahuje to klikaci nastavovatka?
    If you will not cooperate, you are to be executed! | Starting as a DJ
    2.3.2006 22:23 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je Ubuntu dobre distro
    tam je taky nutno doinstalovat addony pro multimedia?
    Nainstalováno: http://packages.ubuntu.com/breezy/libs/gstreamer0.8-plugins

    Lze doinstalovat z balíčků se „špatnými“ licencemi: http://packages.ubuntu.com/breezy/libs/gstreamer0.8-plugins

    Pokud používáš mplayer nebo xine nebo něco nad xine, tak si poradíš sám. ;-) (hint: essential, /usr/lib/codecs, /usr/lib/win32)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.