Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
mkisofs
. Je možné použít také síť, tj. připojit ze z emulovaného počítače na ten skutečný a využít třeba Sambu nebo FTP. Samozřejmě lze zapisovat také přímo z přízakového řádku do virtuálního disku uloženého v souboru. Pokud je v něm pouze jeden oddíl, lze to provést takto (jako root):
mount -o loop,offset=32256 soubor_s_diskem /tmp/nějaký_adresářP.S.: Zrychluje vám kqemu emulaci?
Zkousel jste nekdo qemu 0.8.0, pripadne spis CVS? Nefunguje mi v nem TUN rozhranni pro virtualni sit. Klasicka hlaska:
warning: could not open /dev/net/tun: no virtual network emulationbo neco na ten zpusob, mozna jeste se SIOCSIFADDR: No such device
Po navratu ke starsi verzi v pohode. Zkousel jsem reportovat bug, ale jediny, co se mi vratilo, bylo zvyseny mnozstvi spamu a v CVS na dany tema taky zadny zmeny... :-/
Tohle jsem si navic jeste trochu upravil, aby to nebylo optimalizovany pro 386ku ale i586. Vys to bohuzel zatim nejde, neprojde to kompilaci... :-/
Pokud se to nezkompiluje rucne pro dany jadro v podadresari prislusnyho qemu, tak to podle me snad ani nemuze fungovat. Proste rozbalit qemu, do nej rozbalit kqemu, v qemu napsat:
./configure --prefix=... --target-list=...A pak to zmaknout... A razem to bootuje o vic nez pul minuty rychleji. Stary verze se musej´ kompilovat tahle zcela zcela zavisle a nova verze, co nemusi, je jeste v CVS.
Nevim, jak jsou na tom balicky v jinych distribucich, ale kdyz pouziju emerge pomoci ebuildu, tak se to taky snazi kompilovat kazdy zvlast a vysledek je nefunkcni.
CFLAGS="-O3 -fomit-frame-pointer -march=pentium2" ./configure --prefix=/opt/qemu-0.8.0 --target-list=i386-softmmu --enable-kqemu && make && make installFunguje to, ale jede to pomalu s modulem i bez něj.
FATAL: Error inserting kqemu (/lib/modules/2.6.11-6mdk/misc/kqemu.ko): Invalid module format
preventivně jsem udělal
depmod -a
a vyhledal
crw-rw-rw- 1 root root 250, 0 bře 7 11:01 /dev/kqemu
a teď nevím co dál. Má někdo nápad nebo radu? Používám Mdk2005le.
/dev/kqemu
jsou v pořádku, čtení i zápis všem je pohodlná cesta nejmenšího odporu.
qemu-0.8.0
a kqemu-0.7.2
. Spouštěl jsem to bez instalovaného kqemu.ko
modulu a pak s instalovaným (kontroloval jsem zda je aktivní v monitoru pomocí info kqemu
).
Nevíte někdo proč kqemu neurychluje?
mkisofs -o /někde/nějaké.iso -r -J .Parametry
-r -J
zajistí správné názvy souborů a další věci dobré pro Unix (-r
) i Windows (-J
), více je v manuálové stránce.
Při spuštění Qemu je dobré přidat parametr -cdrom /někde/nějaké.iso
, systém pak bude pracovat s CD obrazem jako nějakou CD mechanikou. Mechaniky je možné měnit i za chodu, stiskem Control+Alt+2
se zobrazí příkazový řádek Qemu, kde lze příkazem change cdrom /někde/jiné.iso
změnit obraz CD. Je možné zadat i přímo zařízení CD-ROM mechaniky, třeba /dev/cdrom
, pak bude možné použít skutečné CD. (Je však třeba dát uživateli přístupová práva pro čtení k souboru v /dev
.) Pod Windows to je také, jen se místo /dev/cdrom
napíše něco jako D:\
, ale nevím to jistě, nikdy jsem to nědělal.
Systém spuštěný v Qemu si s falešnou CD mechanikou poradí naprosto bez problémů, z jeho pohledu jde o skutečné CD.
Tiskni
Sdílej: