abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:33 | Nová verze

    Laboratoře CZ.NIC vydaly Datovku 4.28.0 a Mobilní Datovku 2.6.0. Hlavní novinkou je ukládání rozpracovaných datových zpráv do konceptů. Datovka je svobodné multiplatformní aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | Zajímavý projekt

    Unix Pipe Game je vzdělávací karetní hra zaměřená na děti a rodiče, která děti učí používat unixové příkazy prostřednictvím interaktivních úkolů. Klíčovým prvkem hry je využití symbolu | pro pipeline neboli 'rouru', který umožňuje propojit výstupy a vstupy jednotlivých unixových příkazů, v tomto případě vytištěných na kartičkách. Předpokládá se, že rodič má alespoň nějaké povědomí o unixových příkazech a jejich provazování pomocí |.

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 13:55 | Zajímavý software

    PCIem je linuxový framework, který vytváří virtuální zařízení PCIe pomocí technik, které umožňují hostitelskému operačnímu systému rozpoznat tyto syntetické 'neexistující' karty jako fyzické zařízení přítomné na sběrnici. Framework PCIem je primárně zamýšlen jako pomůcka pro vývoj a testování ovladačů bez nutnosti použít skutečný hardware. Dle tvrzení projektu si fungování PCIem můžeme představit jako MITM (Man-in-the-Middle), který se nachází mezi ovladači a kernelem.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 05:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byla nalezena vážná bezpečnostní chyba v telnetd z balíčku GNU InetUtils. Týká se verzí GNU InetUtils od 1.9.3 z 12. května 2015 až po aktuální 2.7 z 14. prosince 2025. Útočník může obejít autentizaci a získat root přístup, jelikož telnetd nekontroluje předaný obsah proměnné prostředí USER a pokud obsahuje "-f root"…

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 17:22 | Komunita

    Stanislav Aleksandrov předložil patch rozšiřující KWin (KDE Plasma) na 3D virtuální desktopové prostředí (videoukázka v mp4).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 05:55 | IT novinky

    Digg (Wikipedie), "místo, kde můžete sdílet a objevovat to nejlepší z internetu – a nejen to", je zpět. Ve veřejné betě.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 01:44 | Komunita

    Po .deb balíčcích Mozilla nově poskytuje také .rpm balíčky Firefoxu Nightly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 00:33 | IT novinky

    Vývojové prostředí IntelliJ IDEA slaví 25. narozeniny (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.1. 23:55 | IT novinky

    Vedení společnosti NVIDIA údajně povolilo použití milionů knih ze známého 'warez' archivu Anna's Archive k výcviku umělé inteligence, ačkoliv vědělo, že archiv tyto knihy nezískal legální cestou. Žaloba, ve které se objevují i citace interních dokumentů společnosti NVIDIA, tvrdí, že NVIDIA přímo kontaktovala Anna's Archive a požadovala vysokorychlostní přístup k datům knihovny.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 18
    19.1. 14:33 | Zajímavý software

    Grafický správce balíčků Myrlyn pro SUSE a openSUSE, původně YQPkg, dospěl do stabilní verze 1.0.0. Postaven je nad libzypp a Qt 6. Projekt začal na SUSE Hack Weeku 24.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (5%)
     (0%)
     (10%)
     (21%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (37%)
    Celkem 553 hlasů
     Komentářů: 16, poslední včera 17:04
    Rozcestník

    Dotaz: Skystar2 a /dev/video

    5.4.2006 21:39 Začátečník
    Skystar2 a /dev/video
    Přečteno: 770×
    Mám satelitní PCI kartu Skystar2 a systém Suse 10.0. Nainstaloval jsem VDR z distribuce a stáhnul plugin rpm od PackMana. Pak jsem naklikal v Yastu TV karty. Objevilo se b2c2-flexcop-PCI. Dle návodu, který jsem vyčetl, jsem zvolil ovladač stv0299. Když spustím KVDR, Objeví se hláška, že neexistuje /dev/video a skutečně také neexistuje. Konfigurace se tedy nepovedla. Protože je to má první karta tohohle typu, kterou se pokouším pod Suse zprovoznit, myslím si, že ušetřím hodně času, když se zeptám. Co dělám špatně? Naklikat něco v Yastu se zdá být celkem snadné. Jak tedy na to? Vítán je i každý návod, který platí napříč distribucemi. Tahle karta by měla být bezproblémová. Dokonce jsem ani nenašel skoro žádné dotazy tady v diskuzi. Předem děkuji za odpovědí.

    Odpovědi

    Luboš Doležel (Doli) avatar 5.4.2006 21:43 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skystar2 a /dev/video
    Není KVDR (a celé /dev/video) určeno na analogovou TV?
    6.4.2006 07:35 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skystar2 a /dev/video
    /dev/video maju len full feature satelitne karty (maju na sebe mpeg2 dekoder) a anlogove tv karty (alebo karty schopne zachytavat analogovy tv signal).
    SkyStar2 je budget satelitna karta (nema mpeg2 dekoder) a nema /dev/video.
    KVDR je urceny pre full featured karty a so skystar2 nepojde.
    Pouzite program kafeine, xine, mplayer alebo vdr + softdevice plugin.
    6.4.2006 22:55 Začátečník
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skystar2 a /dev/video
    Děkuji všem za rady. Nejraději bych zůstal u VDR, protože mám relé na dva konvertory a rád bych ho přes kartu ovládal. Zkusil jsem znovu spustit VDR v konzoli jako root a objevila se hláška, které moc nerozumím

    vdr: error while reading '/var/spool/video/sources.conf.

    Podle mě, chyba někde v konfiguraci, ale VDR je přímo z distribuce. 1.2.6. Co dělám špatně teď?
    7.4.2006 07:20 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skystar2 a /dev/video
    vdr z konzole len tak samostatne nepojde (je takisto urcene pre fullfeature karty). Je potrebne pouzit xine plugin alebo softdevice plugin a spustat aj ten plugin.
    napr. vdr -P softdevice
    sources.conf obsahuje zoznam druzic. Skontrolujte si, ci ten subor existuje a ci nan mate pristup.
    7.4.2006 22:14 Začátečník
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skystar2 a /dev/video
    Převelice děkuji za odpověď. /var/spool/video by bylo, ale sources.conf ne. Jak ho tam dostat? Díval jsem se, co vlastně obsahuje plugin rpm, který jsem stáhl. Tady je výpis

    This package contains the following plugins for the video disc recorder VDR: - lcdproc - remote - xine (additional to the SUSE version, this one can be used over the network) Edit /etc/sysconfig/vdr to activate the plugins.

    Zdá se, že přinejmenším xine plugin bych tedy měl. Když už se tu ptám. Na co jsou ty ostatní? Dle návodu jsem editoval soubor, ale vůbec jsem nezjistil, co s ním dělat. Netušil jsem, že vdr je tak náročné na uživatele. Pluginy jsem našel jen jako tar.gz moc se mi je nechce instalovat a specfile jsem nenašel. Dají se někde stáhnout jako rpm? Mě se je nepodařilo najít.

    Jen tak mimochodem. KDE v Suse 10.0 mi při pokusu otevřít cokoliv na ploše píše, že je chybný formát URL media:/. Jak si od toho pomoci?
    9.5.2006 22:53 kubik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skystar2 a /dev/video
    toto se řeší na skystar2 info
    11.5.2006 11:15 Davule | skóre: 11 | blog: BANANOVI_TUCNACI
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skystar2 a /dev/video

    1) jeké máš jádro? SUSE má tuším 2.6.12 a tam se musí použít modul b2c2_flexcop_pci [modprobe b2c2_flexcop_pci]; pokud toto spustíš, skus kaffeine, jestli fungujou volné programy

    2) návod na instalaci VDR najdeš na www.her-ur.cz (je to ale psané pro distro Gentoo, takže místo příkazu emerge musíš instalovat jinak)

    3) pokud chceš soft. dekódovat, podívej se na polskou stránku http://dvbzone.dvhk.pl/?id=linuxss2

    4) hlavní stránku + fórum už určitě znáš - http://www.skystar2.info/

    5) pokud máš suse, někde jsem se dočetl, že je problém s ffmpeg, který asi budeš muset stáhnout a nainstalovat originál - za tohle neručím

    6) pokud skenuješ s novým jádrem, nepoužíváš už příkaz SCAN, ale DVBSCAN

    - nevím jak ti pomoct, musíš googlit

    Dokumentace je pro blbce!! Já jsem BLBEC!!
    11.5.2006 13:19 Karel Borkovec | skóre: 28 | blog: HP_NX9010 | Tábor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skystar2 a /dev/video
    Link na moji stranku je http://www.her-ur.org/
    11.5.2006 13:17 Karel Borkovec | skóre: 28 | blog: HP_NX9010 | Tábor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skystar2 a /dev/video
    koukni se do fora na http://www.skystar2.info/xmb_forum/index.php
    Radi Ti tam poradime...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.