V červenci loňského roku organizace Apache Software Foundation (ASF) oznámila, že se částečně přestane dopouštět kulturní apropriace a změní své logo. Dnes bylo nové logo představeno. "Indiánské pírko" bylo nahrazeno dubovým listem a text Apache Software Foundation zkratkou ASF. Slovo Apache se bude "zatím" dál používat. Oficiální název organizace zůstává Apache Software Foundation, stejně jako názvy projektů, například Apache HTTP Server.
Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.
Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.
Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max, iPhone 17 a iPhone Air, sluchátka AirPods Pro 3 a hodinky Watch Series 11, Watch SE 3 a Watch Ultra 3.
Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.
AddDefaultCharset ISO-8859-2
-v hlavičce stránek je napsáno
META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=windows-1250"
-prohlížeč mám Mozilla Firefox. Po zadání do prohlížeče mi to hodí špatnou diakritiku. Stejné to je i v MSIE.
-Zkusil jsem zachytávat http prokol a paket, který míří na server (žádost) vipadá takto:
Accept-Charset: ISO-8859-2,utf-8;q=0.7,*;q=0.7\r\n
Accept-Language: cs,en-us;q=0.7,en;q=0.3\r\n
odpověď od serveru vipadá takto:
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2\r\n
Netušíte co se děje??? Nějak tomu přestávám rozumět. Zkoušel jsem i vypnout AddDefaultCharset == stejný výsledek...
META content="text/html; charset=windows-1250" http-equiv=Content-Type META content="MSHTML 5.00.2614.3500" name=GENERATORnastavené kódování mám v systému iso-8859-2, v /etc/apache2/apach2.conf mám AddDefaultCharset = WINDOWS-1250. Funguje to správně.
AddCharset WINDOWS-1251 .cp-1251 .win-1251
AddDefaultCharset
- a nemám s diakritikou žádné problémy
- nemůže být v tom prohlížeči znaková sada nastavena napevno?
meta
tagy s http-equiv mají větší váhu než HTTP hlavička. Určitě máš botu někde v html. Zkus třeba prohlížeč pořádně refreshnout, jestli to nezůstává někde v cache, nebo přestat psát html jako prase gedit --encoding=windows-1250 ...
meta
tagy s http-equiv mají větší váhu než HTTP hlavička.
To bohužel není zcela pravda. Záleží na browseru.
AddDefaultCharset windows-1250
(pokud ti to konfigurace serveru povolí).
Tiskni
Sdílej: