Experti na kybernetickou bezpečnost potvrdili (en) největší dosud zaznamenaný únik dat. Hackeři při něm odkryli skoro 16 miliard přihlašovacích údajů z celého světa včetně účtů společností Google, Apple, Facebook, dalších sociálních sítí nebo některých serverů státní správy.
Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Ahoj. V Debianu kdyz poprve spustim bittornado v GUI, tak to chce soubour, asi s nastavenim. Kde ho mam vzit? Nebo ho musim udelat. S torentem nemam skusenosti.
.torrentpriponou. ono je totak, ze potrebujes data_co_shanis.torrent soubor, ktery obsahuje informace o treckerech (alias hub/server s informacemi) a ty uz te pak pripoji P2P spojenim na dalsi lidi, co to sdileji. jinymi slovy bittorrent a klient bittornado neni soft, kde nekam do vyhledavani napises, co chces a on to najde (jako dc++), alebrz si na specializovanych webech musis najit prislusny
.torrentsoubor, ktery pak v bittornado "otevres" a on se te pak este zepta, kam chces ukladat stahovana data (z tohoto torrentu). jako vyhledavace slouzi v posledni dobe v souvislosti s vyhruzkami MPAA medializovane servery jako isohunt.com ci torrentspy.com jiste ale najdes dalsi. navic kazda linuchova distribuce ma odkazy na torrent soubory na strankach se stahovanim
Tipujes spravne.
Promin, mozna jsem natvrdlej, ale jak ten soubor stahnes? Jde mi o postup.
Vim, ze torrent potrebuje tracker, kde je ulozen list. Ale jak ten list dostat?
Tiskni
Sdílej: