Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
rc.local
, nebo si to vytvořte jako službu v /etc/init.d/
a vložte simlink do příslušného adresáře runlevelu /etc/rc.d/rc#.d
/etc/runlevels/*
.
V /etc/inittab
já program (aut.přihlášení na tty10) spouštím třeba takto : c10:12345:once:/bin/login -f root </dev/tty10 &>/dev/tty10
, pomůže Ti man inittab
.
Ale asi pro Tebe nejlepší varianta spouštění programu po startu PC bude, když ho zadáš do /etc/conf.d/local.start
. To je na to přímo v Gentoo určené.
init
(kterej prochází /etc/inittab
) a root je read-only, takže s ramdiskem si hrát nemusí.
Disk pripojeny je uz z predchoziho levelu akorat nema namapovane adresare. Potrebuju upravit fstab jeste predtim nez se z neho mapuji adresare.Důvod ? Do fstabu se nechytá. A pokud potřebujeme něco připojit po startu systému třeba další externí disky na jiném serveru tak stačí spustit nějaký skript který po startu detekuje co třeba a připojí co třeba.
/etc/conf.d/local.start
spouštět příslušný program a pak podle potřeby provést příkaz mount
s příslušnými volbami?
mount
. Nevím, jak cely opracni system se taha uzivatelovy pres sit a nevim taky, proč mount -o by nebyl dobrej nápad. Ale pokud máš k tomu nějaké důvody ....
/
je ale v té chvíly read-only, takže ten váš zápis nepůjde (čtení a porovnávání samozřejmně ano). Zkuste napsat, co vlastně potřebujete kontrétně udělat, možná to půjde vyřešit jiným způsobem.
Tiskni
Sdílej: