Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
A jak to poznám, jestli ty disky jsou v pořádku, nějaká utilitka pro linux? Abyste rozuměl, server bude zavřený v reku a spravovat ho budu převážně na dálku.Ano, tuto utilitku musí dodat výrobce raidu. Bývá to démon, který hlídá a při problému upozorní (minimálně mailem). Navíc se ho lze průběžně tázat na stavy disků. Většinou pokud existuje driver pro RAID, existuje i utilitka.
A další věc, hw raid koupím skoro všude- jde o to že na většině řadičů je napsaný jen raid a už nepoznám jestli je hwrový nebo ne. Mohl byste se když tak prosím vás podívat na stránku http://eshop.kak.cz/katalog/radice/ide-ata-sata-raid/ a poradit co z toho jako hw raid pro linux?Například 3ware jsou vždy HW raidy. Ale ten to tam v nabídce mají je 12-port a tudíž pěkně drahý. Existují i levnější. Pak možná ten Adaptec za 6kKč, ale to posuzuji pouze podle ceny. Raději bych se podíval jinam, kde mají lepší sortiment.
2 stejne disky, na jednom 100MB /boot a na druhym 100MB SWAP. No a zybtek v raidu.A co když chcípne ten disk se swapem? Ten je třeba mít také na raidu.
sda **************************** sda1 reiserfs / -raid1 sda2 swap swap -bez raidu ****************************Ted ale nevím jak ty disky umístit do základní desky aby to bylo co nejrychlejší: primary master + primary slave nebo primary master se secondary master ? A ještě jedna věc, mám tam k dispozici disky 3, ale nevím jestli má smysl dělat raid 5. Jak je na tom s výkonem oproti dvěma diskům s raid 1 a jak se při výpadku jednoho z disků dobře obnovuje?
Ahoj Vasku. Toto je soft RAID. Mam neco podobneho na IBM x206 serveru. Volil jsem linux mdadm. Sprava je jednodussi a neni v tom rozdil. Naopak bych rekl, mdadm ti da vice moznosti a lepsi manipulaci.
Tiskni
Sdílej: