Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
#!/usr/bin/env python import sys,os def getlines(filename): lines = {} for num, line in enumerate(file(filename)): lines[line.rstrip()] = num + 1 return lines def compare(linesx, linesy): for line in linesx.keys(): if linesy.has_key(line): continue print linesx[line], line lines1 = getlines(sys.argv[1]) lines2 = getlines(sys.argv[2]) compare(lines1, lines2) print '-'*80 compare(lines2, lines1)A když to otestuju třeba na těchto souborech
$ cat soubor1 prvni spolecny treti tohle neni v tom druhem druhy $ cat soubor2 prvni druhy treti spolecny a tohle zase neni v tom prvnimTak to vypíše
$./difflines.py soubor1 soubor2 4 tohle neni v tom druhem --------------------------------------------- 5 a tohle zase neni v tom prvnimUkazuje to i čísla řádků.
import sys a = file(sys.argv[1]).readlines() b = file(sys.argv[2]).readlines() sys.stdout.writelines([x for x in a if not x in b]) sys.stdout.writelines([x for x in b if not x in a])... ale to je jen taková hříčka.
a, b=ARGV[0..1].map{|x| File.open(x).readlines } puts a-b; puts b-a?
$ cat soubor1 soubor2 | sort | uniq --unique a tohle zase neni v tom prvnim tohle neni v tom druhem
uniq --unique
, tak by toto bylo nejjednodušší řešení a bylo by to super, jen jsem to zkoušel takhle fláknout do linuxu a nic. (Takhle nechorchoj:22:56:12 ~$ cat soubor1 prvni spolecny treti tohle neni v tom druhem druhy chorchoj:22:56:16 ~$ cat soubor2 prvni druhy treti spolecny a tohle zase neni v tom prvnim chorchoj:22:56:18 ~$ sort soubor1 soubor2 | uniq --unique a tohle zase neni v tom prvnim tohle neni v tom druhem
sed -n "/$searchstr/=" $i >out.s
, kde $searchstr je vlastně regulární výraz a v $i je uložen název souboru dá se tedy nějak zjisti jestli něco našel a zapsal do souboru nebo to musím obejít nějak jinak. díky
man test ... -s soubor Pravda, když soubor existuje a má délku větší než nula. ...
1. soubor 1 2 3 4 2. soubor 1 2 4 5 Smíchaný soubor (jestli to dobře chápu) 1 1 2 2 3 4 4 5Pokud ho budu porovnávat po dvojicích, tak bude, podle mne, vyhazovat nesmysli typu 3 není v pravo a 4 není vlevo a to samé pro 4 a 5 ne? Pak jsi něco psal o nějakém velice jednoduchém sedu, ale to nějak nechápu.
3c3 < 3 --- > 4 4c4 < 4 --- > 5Ohledně toho jednoduchého sedu -- tento prokládaný soubor nemusíš read-ovat po jednom řádku (pokud má hodně řádků, tak si kernel užije naplno fork() a exec()
exec 3<soubor1
exec 4<soubor2
IFS=''
read -u 3 line1
read -u 4 line2
Napsat plně funkční diff nebude trivální. Začal bych tím, že bych nadefinoval zjednodušené zadání. Omezení by bylo takové, že je povolen maximální rozdíl 1 řádek v oblasti začínající a končící úplnou shodou.
Tiskni
Sdílej: