Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
sitova karta tam praveze neni .Jen taková OT otázka: cože s tím notebookem a Linuxem pak chcete vlastně dělat? Na 16 MB bude asi jakákoliv grafika utrpení a když nemáte síť ani CD... Jinými slovy, co byste dělat chtěl a ve Win95 vám nejde?
Zkoušel jsem takhle instalovat na svůj notýsek DamnSmallLinux pomocí tohohle návodu. Vzal jsem 2 diskety a postupně to všechno přetahal ... bylo to tuším cca "50 disket" celkem; drbačka, ale netrvalo to ani tak dlouho jak jsem čekal.
Otázka je, kde vzít dneska kvalitní a spolehlivé diskety. V posledních letech se mi mnohokrát stalo, že z nového balíčku disket jsou dobré jen dvě tři. K instalaci bych použil paralelní kabel, je ohledně toho fůra návodů na netu.
Mám doma plný šuplík 3,5" disket, na kterých je "bůhvíco" ... takže čistě statisticky byla velká pravděpodobnost, že najdu aspoň dvě spolehlivé.
Návodů na použití paralelního kabelu je samozřejmě hafo, ale mně osobně připadla "schůdnější" varianta s disketama...
Návodů na použití paralelního kabelu je samozřejmě hafo, ale mně osobně připadla "schůdnější" varianta s disketama...S disketami to musi byt pekna diskoteka. Po kabli sa to len necha kopirovat a ide sa na obed. Tiez rychlost citania/zapisu diskety je nizia.
S disketami to musi byt pekna diskoteka. Po kabli sa to len necha kopirovat a ide sa na obed. Tiez rychlost citania/zapisu diskety je nizia.
No to sice je , ale to by se nesmělo býti lenivo a muselo by se zajít do nejbližšího koloniálu s potřebama pro PC a koupit tam kýžený káblík anžto se ho nemělo tehdy zrovna po ruce...
... a možná se o Linuxu dozvíte víc, než jste si přál.tak tohle bylo pekne :D:D:D ... ale mozna pravdive ???:D
Zaujímavá diskusia... Dostal sa mi do rúk starý IBM noťas 386-ka s prepálenou poistkou. Bol taký tučný, hranatý, proste sexi... :-P ... kúpil som ho za 200 a poistku prepájkoval.
Nie je tam Ethernet, wifi, USB, PCMCIA, miniPCI ani žiadny iný rozumný spôsob pripojenia čohokoľvek. Je tam len paralel, serial, PS/2 a externá floppy cez nejaký divný konektor. Rozmýšľal som ako tam dostanem linuxa, keď tu zrazu táto diskusia. A už viem - vyberiem HDD, nakompilujem a nahrám to tam v normálnom PC a hurá. Už len čas keby som na to mal.
Thanx za inšpiráciu.
Tiskni
Sdílej: