abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:55 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.26.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | Pozvánky

    Ve středu 29. dubna 2026 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 7. Mobile Linux Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj i uživatelský prostor. Akce proběhne od 10:00 do večerních hodin. Hackday je určen všem zájemcům o praktickou práci s Linuxem na telefonech. Zaměří se na vývoj aplikací v userspace, například bankovní aplikace, zpracování obrazu z kamery nebo práci s NFC, i na úpravy

    … více »
    lkocman | Komentářů: 0
    včera 21:55 | Nová verze

    LilyPond (Wikipedie) , tj. multiplatformní svobodný software určený pro sazbu notových zápisů, byl vydán ve verzi 2.26.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 11.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 237 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 500 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska oznámila, že si zajistila opci buď na akvizici startupu Cursor za 60 miliard dolarů (přes 1,2 bilionu Kč) do konce letošního roku, nebo na zaplacení deseti miliard dolarů za nové partnerství s touto firmou zabývající se generováním kódů. SpaceX se dále prosazuje na lukrativním trhu s vývojářskými nástroji pro umělou inteligenci (AI). Cursor, startup zabývající se prodejem modelů AI pro

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:11 | Komunita

    Díky AI modelu Claude Mythos Preview od společnost Anthropic bylo ve Firefoxu nalezeno a opraveno 271 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.54.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 137 vývojářů, z toho 66 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 13.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci a na YouTube. Stalo se tak na konferenci GrafanaCON 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.4. 19:00 | IT novinky

    Na YouTube proběhl Framework [ Next Gen ] Event 2026. Společnost Framework představila nový Framework Laptop 13 Pro, vylepšení Framework Laptopu 16 a OCuLink Dev Kit pro připojení vysoce výkonných periferií jako jsou eGPU a bezdrátovou klávesnici s integrovaným touchpadem Framework Wireless Touchpad Keyboard.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.4. 18:22 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 150.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 150 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1392 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Dve sietove karty

    16.10.2006 17:40 Fox
    Dve sietove karty
    Přečteno: 282×
    Ahojte, viete niekto ako sa daju rozchodit dve sietove karty, ktore maju IP adresy nastavene v rovnakom subnete pr. 10.171.130.220 a 10.171.130.221, tak aby fungovali nezavisle na sebe, t.z. ked som si nainstaloval ubuntu linux, resp. aj debian, tak vzdy pri instalacii sa ma pytalo, ze ktoru sietovku chcem pouzit ako predvolenu, tak som si zvolil jednu, dajme tomu eth0, nastavil som IPcky podla vyssieuvedenho prikladu a potom som zistil, ze ked mam pripojene sietove kable k obom sietovkam, tak sa mi vracaju pingy z oboch IP adries, ked vyberiem kabel zo sietovky eth1, tak mi stale vracia pingy z oboch IP adries, hoci logicky by malo iba z jednej. No a ked vyberem kabel z eth0 a do eth 1 zapichnem kabel, tak nevracia ping ani z jednej adresy, ked som zmenil Ip adresu jednej sietovky na inu resp. z inehu subnetu napr. 10.171.135.200 tak mi potom uz vracalo pingy nezavisle z oboch sietoviek (samozrejme z roznych pc, podla jednotlivych subnetov). Viete teda ako sprevadzkovat nezavisle dve sietovky v rovnakom subnete???

    Odpovědi

    Luboš Doležel (Doli) avatar 16.10.2006 17:43 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dve sietove karty
    Jaký je vlastně důvod dvou síťovek ve stejném ranku?
    16.10.2006 18:19 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dve sietove karty
    Dají se použít uplně normálně :-)

    Asi se to ptalo na tu předvolenou proto že potom přes ni jdou default spojení.

    A aby to chodilo OK tak potom musíš upravit routovací tabulku aby věděl které IP jsou připojené na tu sítovku co není default.

    Jinak pokud to nepotřebuješ tak každé dej IP z jiné sítě a bude pokoj a nebudeš muset do toho ručně šahat.
    17.10.2006 07:40 fox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dve sietove karty
    no nepotrebujem to mat tak nastavne, uz to mam prestavene na rozne subnety, to ma len tak zaujalo, ze preco sa to tak sprava.
    17.10.2006 10:25 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dve sietove karty
    Jednoduše pro to že neví kam ten paket poslat tak si něco vybere :-) a pak to buď chodí když se trefí nebo nechodí když se netrefí atd.....

    Prostě když to tak chceš tak pak musíš upravovat routovací tabulku ručně.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.