abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:22 | Nová verze

    Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 15:11 | Nová verze

    Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:44 | Humor

    Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 11:33 | Zajímavý článek Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Nová verze

    Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.5 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.9. 21:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (Mastodon) nástroje pro záznam a sdílení terminálových sezení asciinema (GitHub). S novou verzí formátu záznamu asciicast v3, podporou live streamingu a především kompletním přepisem z Pythonu do Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (43%)
     (57%)
     (0%)
     (7%)
     (14%)
     (7%)
     (21%)
     (7%)
     (14%)
    Celkem 14 hlasů
     Komentářů: 1, poslední dnes 13:49
    Rozcestník

    Dotaz: Zamrzani PC pri startu

    26.10.2006 13:38 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Zamrzani PC pri startu
    Přečteno: 269×
    Ahoj, mam celkem kuriozni problem (aspon pro me). Koupil jsem nove PC: MB - Asus P5VDC-X, procesor - Intel P D 3.4Ghz (dual core), pameti v nem jsou ze stareho pc 1x1024MB ddr1 a 1x512MB ddr1. Pameti jsem testoval v memtestu neco malo pres 24 hodin bez chyby. Pri startu PC bud zamrzne napriklad pred bootovanim, nebo uz rovnou, kdyz ma bios najit disky. Jednou zamrzlo i v biosu. Nekdy nabootuje a spusti se distribuce s jadrem 2.6.18.1, ale nevydrzi dyl nez 2 dny zaply a opet zamrzne. zdroj v pc je 350W a grafika nejaka obycejna S3 512KB. Zkousel jsem menit IDE kabely (disk neni na SATA), dat disk do jineho PC, kde jel bez problemu. Taky pameti jsem vymenil za jine, ktere jsou 100% funkcni... Obcas to na me vyhodi zpravu o spatnem DMA Timingu a dalsi podobne chyby dma, ale v jinem pc mi jel ten disk dobre... Chystam se tam dat starsi disk a nainstalovat na nej nejake jine distro, abych si byl fakt jisty, ze to neni diskem, ale nez tak udelam, chtel bych se zeptat.

    Nevi nekdo, kde by mohla byt chyba? mam tip na radic, ale nez to dam reklamovat, tak bych si byl rad jisty... diky za odpoved :)

    Odpovědi

    26.10.2006 13:46 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zamrzani PC pri startu
    Když to zamrzá i v BIOSu tak je zhnilé HW.

    Jseš si jistý že ten MB podporuje ty tvoje paměti ? (DDR I a né pouze DDR II ?)

    Jinak další volba vlést do biosu a zrušit auto a nastavit takt a děličky CPU a FSB ručně taktéž potom nastavit ručně přesně časování paměti jejich napájení atd.....
    26.10.2006 13:49 hanzz | skóre: 19 | blog: hanzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zamrzani PC pri startu
    podle vyrobce podporuje... a sloty tam na ne mam taky :) http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=11&l3=0&model=1126&modelmenu=1
    26.10.2006 13:56 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zamrzani PC pri startu
    Jsem se díval takže DDR to umí skus nastavit časování kolem CPU a ram ručně.

    Mě u mé desky ASUS M2NPV-VM když jsem to nechal na auto tak to naběhlo memtest OK a přesto překlad jádra náhodně padal po nastavení frekvence a děličky u CPU a RAM a nastavení časování RAM je to stabilní na 100% (Asi tam bios provede nějaké optimalizace podle toho co najde v čipu u ram a trochu někde pozmění nějakej takt a to tomu nesvědčí)
    26.10.2006 13:49 pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zamrzani PC pri startu
    Podobný problém se zamrzáním jsem měl taky. Vyřešilo se to reklamací (výměnou) MB Asus.
    26.10.2006 13:58 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zamrzani PC pri startu
    Jenom pro zajímavost jaká to byla deska ? (Stejná jako v dotazu ?)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.