Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Ahoj,
premyslim o tom ze bych si koupil jako druhy pocitac nejaky slabsi subnotebook s cenou do 15 tis. a LCD max 12".
Krome spousty subnotebooku s architekturou PC mi padl do oka ibook od Apple. Okamzite jsem se do nej zamiloval.
Ted nevim zda do Apple jit, penize mam jen na architekturu G4 PowerPC
Co na notebooku chci provozovat:
- KDE
- Skype
- programovani v Jave
- pripojeni notebooku na televizi
- prehravani filmu z HDD i DVD
- prehravani hudby
- Firefox vcetne FLASH
- Thunderbird
- OpenOffice a dalsi kanc. aplikace
- Wifi a sit pres kabel
A ted k otazce:
Jaky architekturu by jste volili "Apple PowerPC", "Apple Intel" (musel bych pockat rok, az bude dostupny i pro me) nebo klasicky PC subnotebook ?
Predem dik za vase zkusenosti, Vlada
Ne, nikdy jsem iBook v ruce nemel. Opravdu je to tak hrozne ?
Toho co pisete o PPC jsem se bal napadlo me ze s tim budou prblemy ...
Koukal jsem se na ten IBM X31, je celkem peknej (IBM X30 se da koupit cca kolem 12tis.), ale trochu me desi absence touchpadu. Zkousel jste nekdo ovladat ntb jen s tim malym joystickem? Jake to je, da se s tim delat ?
Takze vize o ApplePPC je pryc, po precteni nekolika prispevku je jasne, ze tudy cesta nevede.
Ale porad je ve hre Apple s procesory Intel, ma nekdo takovy skvost a provozuje na nem Linux?
Tiskni
Sdílej: