abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: LCD a ovladace

    1.1.2007 13:17 marek@ubuntu | skóre: 4
    LCD a ovladace
    Přečteno: 667×
    Ahojte....Nahodil som si Ubuntu 6.10.Islo vsetko super az do vtedy ked som nahodil ovladace od ATI...Robil som to asi 100krat ale na CRT-cku a vzdy uspesne..A teraz ked sa mam prihlasit monitor vypne..Mam monitor pripojeni cez DVI..Vypis xorgu: vypis xorgu

    # /etc/X11/xorg.conf (xorg X Window System server configuration file) # # This file was generated by dexconf, the Debian X Configuration tool, using # values from the debconf database. # # Edit this file with caution, and see the /etc/X11/xorg.conf manual page. # (Type "man /etc/X11/xorg.conf" at the shell prompt.) # # This file is automatically updated on xserver-xorg package upgrades *only* # if it has not been modified since the last upgrade of the xserver-xorg # package. # # If you have edited this file but would like it to be automatically updated # again, run the following command: # sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg

    Section "ServerLayout" Identifier "Default Layout" Screen 0 "aticonfig-Screen[0]" 0 0 InputDevice "Generic Keyboard" InputDevice "Configured Mouse" InputDevice "stylus" "SendCoreEvents" InputDevice "cursor" "SendCoreEvents" InputDevice "eraser" "SendCoreEvents" EndSection

    Section "Files"

    # path to defoma fonts FontPath "/usr/share/X11/fonts/misc" FontPath "/usr/share/X11/fonts/cyrillic" FontPath "/usr/share/X11/fonts/100dpi/:unscaled" FontPath "/usr/share/X11/fonts/75dpi/:unscaled" FontPath "/usr/share/X11/fonts/Type1" FontPath "/usr/share/X11/fonts/100dpi" FontPath "/usr/share/X11/fonts/75dpi" FontPath "/usr/share/fonts/X11/misc" FontPath "/var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/TrueType" EndSection

    Section "Module" Load "i2c" Load "bitmap" Load "ddc" Load "dri" Load "extmod" Load "freetype" Load "glx" Load "int10" Load "type1" Load "vbe" EndSection

    Section "InputDevice" Identifier "Generic Keyboard" Driver "kbd" Option "CoreKeyboard" Option "XkbRules" "xorg" Option "XkbModel" "pc105" Option "XkbLayout" "sk" Option "XkbOptions" "lv3:ralt_switch" EndSection

    Section "InputDevice" Identifier "Configured Mouse" Driver "mouse" Option "CorePointer" Option "Device" "/dev/input/mice" Option "Protocol" "ExplorerPS/2" Option "ZAxisMapping" "4 5" Option "Emulate3Buttons" "true" EndSection

    Section "InputDevice"

    # /dev/input/event # for USB Identifier "stylus" Driver "wacom" Option "Device" "/dev/wacom" # Change to Option "Type" "stylus" Option "ForceDevice" "ISDV4" # Tablet PC ONLY EndSection

    Section "InputDevice"

    # /dev/input/event # for USB Identifier "eraser" Driver "wacom" Option "Device" "/dev/wacom" # Change to Option "Type" "eraser" Option "ForceDevice" "ISDV4" # Tablet PC ONLY EndSection

    Section "InputDevice"

    # /dev/input/event # for USB Identifier "cursor" Driver "wacom" Option "Device" "/dev/wacom" # Change to Option "Type" "cursor" Option "ForceDevice" "ISDV4" # Tablet PC ONLY EndSection

    Section "Monitor" Identifier "B71A" Option "DPMS" EndSection

    Section "Monitor" Identifier "aticonfig-Monitor[0]" Option "VendorName" "ATI Proprietary Driver" Option "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor" Option "DPMS" "true" # 1024x768 @ 70.00 Hz (GTF) hsync: 56.00 kHz; pclk: 76.16 MHz Modeline "1024x768_70.00" 76.16 1024 1080 1192 1360 768 769 772 800 -HSync +Vsync

    EndSection

    Section "Device" Identifier "ATI Technologies, Inc. RV350 AP [Radeon 9600]" Driver "ati" BusID "PCI:2:0:0" EndSection

    Section "Device" Identifier "aticonfig-Device[0]" Driver "fglrx" Option "VideoOverlay" "on" Option "OpenGLOverlay" "off" EndSection

    Section "Screen" Identifier "Default Screen" Device "ATI Technologies, Inc. RV350 AP [Radeon 9600]" Monitor "B71A" DefaultDepth 24 SubSection "Display" Depth 1 Modes "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480" EndSubSection SubSection "Display" Depth 4 Modes "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480" EndSubSection SubSection "Display" Depth 8 Modes "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480" EndSubSection SubSection "Display" Depth 15 Modes "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480" EndSubSection SubSection "Display" Depth 16 Modes "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480" EndSubSection SubSection "Display" Depth 24 Modes "1280x1024" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480" EndSubSection EndSection

    Section "Screen" Identifier "aticonfig-Screen[0]" Device "aticonfig-Device[0]" Monitor "aticonfig-Monitor[0]" DefaultDepth 24 SubSection "Display" Viewport 0 0 Depth 24 EndSubSection EndSection

    Section "DRI" Mode 0666 EndSection

    Section "Extensions" Option "Composite" "0" EndSection

    Monitor zvlada 720 x 400 @ 70 Hz 640 x 480 @ 60/75 Hz 800 x 600 @ 60/75 Hz 1024 x 768 @ 60/70/75 Hz 1280 x 1024 @ 60/75 Hz

    Potom som vygeneroval s gtf 1024 768 70 a dal som to: Section "Monitor" Identifier "B71A" Option "DPMS" EndSection

    Section "Monitor" Identifier "aticonfig-Monitor[0]" Option "VendorName" "ATI Proprietary Driver" Option "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor" Option "DPMS" "true" EndSection

    na koniec obidvoch sekcii...NO ale stale nic...No neviem

    Odpovědi

    stativ avatar 1.1.2007 13:48 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LCD a ovladace
    Doporučil bych dát to do pre tagu. Xorg.0.log by se možná taky hodil
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    1.1.2007 14:05 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LCD a ovladace
    Ten maglajs se mi číst nechce. Jediné, co mně napadá bez luštění výše uvedeného, je vyřadit všechno, co má něco společného s obnovovacími frekvencemi (tj. HorizSync, VertRefresh a ModeLine v části Monitor), protože pro DVI tyto věci nejsou potřeba.
    John DOE avatar 1.1.2007 21:49 John DOE | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LCD a ovladace
    U ovladače grafiky přidej
    Option		"ConnectedMonitor"		"DFP"
    3.3.2007 16:11 marek@ubuntu | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LCD a ovladace
    Co to znamena ?DFP
    3.3.2007 16:22 Martinus | skóre: 21 | blog: martinus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LCD a ovladace
    Digital Flat Panel (aspon myslim)
    Free your mind and the ass will follow...
    27.3.2007 17:35 marek@ubuntu | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LCD a ovladace
    Nasiel som neake stranky mozna pomozu: http://www.bohne-lang.de/spec/linux/modeline/modline.php?MODE=1&RE_VALUE=1280+1024&FREQ=60 http://www.abclinuxu.cz/forum/show/98932 http://www.abclinuxu.cz/forum/show/84516 http://www.abclinuxu.cz/forum/show/125449

    A neake volby do xorg-u: Option "TwinView" "on" Option "TwinViewOrientation" "Clone" Option "UseDisplayDevice" "CRT-0, DFP-0"

    Section "Device" Identifier "Videocard0" Driver "radeon" # Driver "vesa" VendorName "Videocard vendor" BoardName "ATI Radeon 9100" Option "BusType" "AGP" Option "AGPMode" "4" Option "MonitorLayout" "TMDS" Option "DisplayPriority" "BIOS" EndSection

    1) Jaka je obnovovaci frekvence? Pokud je tam vice nez nejakych 70/75 Hz, tak to LCD nezvladne, to je normalni. A prepokladam ze tam takova frekvence kvuli CRT byla. Takze: zmenit parametry monitoru.

    2) Nejak mi unikla informace o driveru, takze:

    man nv

    neboman nvidia u driveru od vyrobce precist README, je tam toho opravdu hodne!

    3) Minimalne bych zapnul ze se jedna o LCD (Option "FlatPanel" "true" nebo podobne).

    4) Tyto kartu mam a funguje naprosto bez problemu. Chyba bude opravdu v nastaveni.

    Option "ignoredisplaydevices" "TV, CRT" Option "ConnectedMonitor" "DFP

    Na nvidia karte mi pomohol parameter Option "ConnectedMonitor" "DFP" v sekcii Device. Na vyber bola hodnota CRT a DFP (Digital Flat Panel). Pozri sa do dokumentacie x.org ci je podobny parameter pre driver radeon. /var/log/Xorg.0.log - prezradi co sa deje pri starte X servera. V sekci "Monitor" nechte jen Identifier a ModelName. Monitor/LCD si sám řekne, jaké módy umí zobrazit... Já to tak mám, a normálně to funguje :-) Jestli máš ty samé ovladače co já, mělo by to jít přes příkaz fglrxconfig .Ale mam jeden monitor a tak nemám testovaný... U ovladače grafiky přidej

    Option "ConnectedMonitor" "DFP"
    27.3.2007 17:37 marek@ubuntu | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LCD a ovladace
    Stale mi to nejde...fakt neviem co mam spravit:( som zufaly..Skusil som vsetky distra slackware ubuntu suse FC..gentoo...A nic...ked nahodit fglrx ovladace nejde..Da sa aj s inymi ovladacmi spojazdnit 3D a beryl?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.