abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:33 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:22 | IT novinky

    Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:11 | IT novinky

    Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:33 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.11.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Komunita

    Fedora zve na dvoudenní testování (2. a 3. prosince), během kterého si můžete vyzkoušet nové webové uživatelské rozhraní (WebUI) projektu FreeIPA. Pomozte vychytat veškeré chyby a vylepšit uživatelskou zkušenost ještě předtím, než se tato verze dostane k uživatelům Fedory a celého linuxového ekosystému.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:22 | IT novinky

    Eben Upton oznámil zdražení počítačů Raspberry Pi, kvůli růstu cen pamětí, a představil 1GB verzi Raspberry Pi 5 za 45 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Humor

    Linus Torvalds na YouTube kanálu Linus Tech Tips staví dokonalý linuxový počítač.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 423 hlasů
     Komentářů: 18, poslední dnes 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Zenoss nebo jiny monitorovaci system?

    2.1.2007 10:59 RapMan | skóre: 14 | blog: RapMan
    Zenoss nebo jiny monitorovaci system?
    Přečteno: 1318×
    Ahoj vsem, ve firme je cca 100 stanic, bohuzel bezi na Billovo systemu Windows XP. Rad bych zavedl trochu komplexnejsi system na monitoring a softwarovou evidenci techto stanic. Nasel jsem system Zenoss, ktery by mel umet pomoci SNMP monitorovat windows i linux stanice, ve windows by mel dokonce nejakym zpusobem ziskat seznam nainstaovanych programu. Pomoci rozdeleni do trid je mozno vest evidenci, kde se dana stanice nachazi, jaky software je na ni nainstalovany a jestli je zrovna v provozu + monitorovani urcitych sluzeb. Chtel jsem se zeptat, zda nekdo mate tuto aplikaci nasazenou v realnem provozu, nebo zda mate nasazany jiny system, ktery byste mi doporucili? Klidne i reseni, ktere neni zdarma. Ten Zenoss vypada docela dobre,stahnul jsem si na vyzkouseni verzi jiz nainstalovaneho systemi jako instanci ve vmware virtualnim pocitaci,tak to budu zkouset. Tesim se na smysluplne odpovedi a navrhy.

    Odpovědi

    14.6.2007 09:25 RapMan | skóre: 14 | blog: RapMan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zenoss nebo jiny monitorovaci system?
    Oprasim tento dotaz, stale nikdo zenoss nepouzivate?
    21.6.2007 11:23 jagi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zenoss nebo jiny monitorovaci system?
    Velice dobre se jevi GrounWork Monitor, ktery je zalozen na systemu Nagios. Zakladni reseni je zdarma. Dalsi je pro mensi a vetsi firmy. Hlavni rozdil je v tom, ze tyto jiz nejsou zdarma a umi tvorit SLA reporty.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.