Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
>>> a = '0 2 4 6 8 10 12 14 16 18 20' >>> b = '0 3 6 9 12 15 18 21 24 27 30' >>> a_num = [int(x) for x in a.split()] >>> b_num = [int(x) for x in b.split()] >>> [x for x in a_num if x in b_num] [0, 6, 12, 18]
<pre>
. RTFM! (kdyby jsi nevěděl kterej, tak ten co je pod editačním polem příspěvku)
[ "$prvni_retezec" == "$druhy_retezec" ] && echo "$prvni_retezec"To bych tak skromě typnul, že to asi nebude ono.
'Pichi je rypal, a rypalem zustane'
rozkladat na "hodnoty" 'Pichi '
, 'je rypal, '
a 'a rypalem zustane'
.
perl -le '$,=" ";($a, $b) = map [split], @ARGV; @seen{@$a}=(); print grep exists $seen{$_}, @$b' 'tuplovany brk je milda blek posuk trouba' 'huk milda bac je kuk trouba'
Vidim, že je tu kupa velkejch oborníků. P.S. Slusna pruda, editovat v tomhle systemu, ach jo...Za to Ty jsi odborník největší. Než budeš kritizovat, tak se nauč alespoň číst. Dalším častým problémem je, jak vložit výpis logu či konfigurační soubor. V tomto případě váš text vložte mezi značky PRE, které zachovají formátování.
Tiskni Sdílej: