Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Zaloha celeho systemu je na nic, instalacni partition taky.U té zálohy bych i souhlasil (jedná-li se o nové, nedotčené počitadlo), ale u té instalačí, nebo "servisní", partišny bych byl opatrný. *IMHO* je ta "servisní" partišna jediná možnost, jak se dostat k driverům (pro Windows) k HW, a hlavně, je to jediná možnost, jak získat *ORIGÁL INSTALAČNÍ MÉDIUM* pro legáleně nabytou licenci k M$ Windows .* OEM.
Ja mam ASUS F3T AP008, Kubuntu 6.10 64bit a jsem spokojen. Nevim jestli OpenSUSE je dobra volba. Osobne bych se rozhodoval mezi Gentoo, Debian a KUBUNTU.Tohle je čitstě osobní volba. Každá distribuce má něco do sebe. Osobně jsem na svém ASUSu A3FC vyzkoušel jako první openSUSE 10.1 (v té době nejnovější) a nemohl jsem si na funkčnost stěžovat - všechno fungovalo (tedy krom Wi-Fi karty, ale tu sem vůbec netestova, takže nemůžu být objektivní). ArchLinux sice převládl, ale to bylo čistě z osobních důvodů, proti openSUSE jsem neměl nic. Naopak, nejméně jeden kamarád od té doby na openSUSE funguje a druhý přešel na Debian jen kvůli jedné (teď už nepodstatné - r1000) drobnosti
To mi jako chces rici, že Kill Bill a jeho M$ banda se už ani nezmůže Ti za nekřesťanské peníze za M$ Widle dát ani instalační CD? To snad ne. I tak bych udělal raději image celého systému a zálhoval ten. Na nt, se dá předpokládat, že bude stále ve stejné HW konfiguraci...Tohle už je na úrovni OEM, ale celej ten OEM systém je na dvě věci - každej dodavatel si ty widle vytuní podle sebe a člověk se pak ani nestačí divit, co mu to po počitadle leze (takový odborníci jako Comfor, Acer apod...).
Je pravda, že ani mě nefunguje vsechen HW. Např. pro wifi mám ovladače pro Widle, nejde mi webcamera (stejně ji nepotrebuji) a ctecka SD/MMC karet má sice zavedené moduly, nicméně nejde.Kamera mi taky neběží, ale už sem skoro zapoměl, že ji tam vůbec mam
sdhci
- mammmc_core
- mammmc_block
- nemam*IMHO* je ta "servisní" partišna jediná možnost, jak se dostat k driverům (pro Windows) k HW, a hlavně, je to jediná možnost, jak získat *ORIGÁL INSTALAČNÍ MÉDIUM* pro legáleně nabytou licenci k M$ Windows .* OEM.Acer dodava k notebookum jeste cd, jak s windows tak s ovladaci navic sehnat ovladace na internetu neni problem. Takze bych se toho smazani vubec nebal. Udelal bych to tak (jestli je to uplne cisty notebook): Smazat vsechny partition, vytvorit si sve podle sebe, pak instalace win z cd a na konec linux.
No, ja mam taky acer, widle moc nemusim, ale dostal jsem je (xp home acer edition) a uz jsem je na tom notebooku i nekolikrat uspesne nainstaloval (pote, co jsem se zbavil jejich partition scheme). Takze, jde to jednoduse (aspon u me, acer tm 4100WLmi). K notebooku jsem dostal jejich "podivnou sadu CD". Tedy, ted uz to jde dobre, ale jaksi jsem si vsechny ty informace JAK to nainstalovat musel zjistit sam - a to byl teprve bes.
Takze jak na to:
Varovani: Tento postup funguje u me, nevim, jestli neco vyrazne nepredelali...
Po roce mám ošoupané stříbrné plasty a to tak, že se stydím ten notebook někde vytáhnout.Takhle to je u všech podobně laděných modelů. Já mám svůj ASUS asi půl roku a jediné opotřebování na "stříbrných" plastech pozoruju v pravém dolním rohu na hranách, jinak vypadá pořád téměř jako nový. *IMHO* ty ošoupané barvy, aspoň u Asusu, evokují spíše důkaz toho, že laptop byl hojně využíván, a tedy že uživatel je "pracant". Mého broučka bych klidně vytáhl na jakékoliv konferenci a vůbec bych se za něj nestyděl - je rozdíl mezi pracovním opotřebováním a nedokonalostí modelu (jako u Aceru). U těch "lepších" (IBM, HP) je to samozřejmě jinak. Ale ne pro to, že by byly technologicky kvalitnější, ale pro to, že všechny jsou prostě černé, tedy k žádnému *viditelnému* opotřebení nedochází. Netvrdím, že HP nebo IBM jsou horší, než ASUS, jen poukazuji na to, že zrovna tahle vlastnost by neměla být měřena podle toho, za jak dlouho se ošoupá stříbrná plocha pod klávesnicí...
Baterie už samozřejmě také dlouho nevydrží (ale to asi u všech). A to jsem si nekupoval zrovna laciný model - ve své době (skoro dva roky zpět) - stál necelých 40 000 Kč.Tohle fakt nezáleží na čemkoliv. Je to jen a pouze o štěstí - některé konkrétní kusy baterií prostě vydrží více nabíjecích cyklů, než jiné, naprosto stejné modely... Opravdu tu nemá smysl řešit, kteří výrobci jsou na tom lépe. Z technologického hlediska jde, v rámci podobných modelů, jen o štěstí na konkrétní kus. -m.
Tiskni
Sdílej: