Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
aneb patálie pokračují.
Minule jsem psal o tom, jak mi Acer eRecovery brání nainstalovat Linux. Když jsem obnovil původní masterboot record, dokázal jsem aspoň vrátit Windows. Takže jsem je zaktualizoval a chystal se udělat zálohu. Ale ta se o sto mega nevešla na jedno DVD. Proto jsem instaloval další a další nutné programy, ať ty dvě DVD zaplním.
Nevím, zda tam byla souvislost s instalací antiviru Avast, ale najednou mi zmizela ikonka pro eRecovery a ten program jsem nikde nenašel. Po googlování jsem našel, že FTP server Aceru obsahuje instalačky eRecovery. Nainstaloval jsem jej a zkusil spustit, ale psal nějakou chybu, že Acer eRecovery Management is not available. Zajímavé také je, že adresář C:\Acer\Empowering..\eRecovery
se mi sám od sebe ztrácí. Jako by jej něco smazalo.
Tak jsem to vzdal a rozhodl se začít odznovu. Vytáhnul jsem sadu 5 CD s inicální zálohou, ale tam nebylo, čím ji vrátit. Zkusil jsem ještě jedno CD (CD2D) a tam byl soubor recovery32.exe. Nicméně po spuštění a odsouhlasení obnovy mi při čtení CD2 zatuhnul s chybou
call err=3, szCommand=X:\I386\System32\ITWIN.EXE Z:\IMAGES\62OB31DT.P2 /AIM1R8
Napadlo mě z CD nabootovat. Asi pět minut se spouštěly windows a aplikace recovery. Vypadalo to dobře. Vše jsem tedy odsouhlasil a vyzvalo mě to ke vložení CD2. Byl tu ale malý problém - mechanika nešla otevřít. To už mi vážně přijde jako špatný žert.
Tak teď nevím, co dál. Bez zálohy systému se bojím pokračovat instalací Linuxu. Současné instalačky jsou mi k ničemu, když je nemohu použít. Z Aceru mám čim dál horší pocit. Nebaví mě dělat jim neplacenou QA.
Tiskni
Sdílej:
Potvrzuju, mam na IBM r51e vespod MAC adresy síťovky, wifiny, výrobní označení noťase a registrační štítek k woknům.
Stojí ti to za to? Kolik jsi s tim strávil času? Bude ti to k něčemu, ty zkušenosti? Pokud ano, tak máš pravdu, stojí to za to, to trmácení se cestou trnitou.
Mně prozatim stačí funkční dosbox. Tedy přiznávám, že i já mam nějaké pařanské choutky.
badblocks -w
'.