abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.6. 15:22 | IT novinky

    Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    13.6. 02:22 | Nová verze

    Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 16:33 | Bezpečnostní upozornění

    V Arch User Repository (AUR) bylo kompromitováno přes 400 opomíjených balíčků (jejich seznam). Útočník do nich začlenil škodlivý npm balíček atomic-lockfile, který krade citlivá data uživatelů. Publikována byla předběžná analýza spouštěného malwaru deps.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    12.6. 11:33 | Nová verze

    Homebrew, správce balíčků nejen pro macOS, byl vydán ve verzi 6.0.0 (seznam změn). Hlavními novinkami jsou bezpečnostní mechanismus tap trust kvůli důvěryhodnosti závislostí, vylepšení sandboxingu na Linuxu, interní JSON API nebo zlepšení výkonu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1914 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: asociace souboru v KDE

    2.3.2007 17:00 Fanos
    asociace souboru v KDE
    Přečteno: 332×
    Ahoj.Poradite mně? Kde jinde kromě Ovládacího centra v KDE nastavim asociace k jednotlivým typům souborů? Třeba u plain text jsem měl nastaveno KWrite, Kate a KEdit, ale chtěl jsem gvim. KDE si to neustále nechce zapamatovat. Jak na potvoru si zapamatovalo, jenom když jsem všechny tři původní editory odstranil a teď se to pro jistotu neotvírá ničím :-( Když nastavím gvim, vypnu zapnu Ovl. centrum, tak tam zase není nic, jako bych nic neudělal. Kde najdu nějaký konfigurační soubor? Ovl. centrum si nějaké soubory (.desktop) ukládá do /var/lib/menu-xdg/aplications/menu-xdg/ ale nevím, jak je mohu konfigurovat :-( mám Debian sarge a KDE 3.3.2 děkuju...další info na požádání ;-)

    Odpovědi

    3.3.2007 10:37 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    V subore ~/.kde/share/config (teda aspon na mojich KDE 3.5.5). Najprv by som to upravoval cez graficke nastaavovatko a sledoval co sa meni. Az ako poslednu moznost by som hrabal do suboru rucne.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    3.3.2007 14:52 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    oprava: ~/.kde/share/config/profilerc
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    3.3.2007 11:06 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Kde jinde kromě Ovládacího centra v KDE nastavim asociace k jednotlivým typům souborů?

    Pokud je mi známo, právě proto vzniklo OC. A nikde jinde to nejde.
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    4.3.2007 11:06 Fanos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Pokud je mi známo, právě proto vzniklo OC. A nikde jinde to nejde.
    To se pak neukládá někam do konfiguračního souboru?
    3.3.2007 11:13 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Pokud otevíráte z Konqueroru, tak jde nastavit přímo v jeho nastavení. Je mi to divné. Používám KDE, také na Debian Sarge. Na dvou a dvakrát na Kubuntu a s tím jsem nenarazil na problém.

    Vlastě ano, pokud otevírám soubory z Nautila, ten si pamatuje nastavení z Gnome (na Kubuntu kde mám zatím obě prostředí).
    3.3.2007 20:39 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Pokud otevíráte z Konqueroru, tak jde nastavit přímo v jeho nastavení.

    Ale to je modul OC, úplně to stejné.
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    4.3.2007 16:08 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Jo, jen že by se to možná touhle cestou chytlo. Ale asi je to hloupost. Asi bych po nastavení výjimečně třeba zkusil restart, nebo alespoň odhlášení (?).
    4.3.2007 11:02 Fanos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Prostě ne a ne si to zapamatovat :-( Není problém v tom, že to neupravuju jako root? Jak se v OC přihlásím jako root?
    stativ avatar 4.3.2007 11:35 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    To by nasledna nastaveni ale ovlivnila jenom roota. Tim to fakt neni.
    • Proste vlezu do OC
    • Komponenty KDE
    • Asociace soubborů a upravení asociace
    • Pokud se změna neprojeví, zkusit kconf_update (myslim, ze to slouzi k tomu, co potrebujete)
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    4.3.2007 12:16 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    možná se ještě korektně odhlásit a přihlásit, i když mě to funguje hned...
    4.3.2007 17:38 Fanos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    nepomáhá. V OC nastavim co chcu a dam použít. Proběhne Aktualizace systemu. Vypnu OC, zapnu OC a všechno je při starém :-( je to prostě divné.
    4.3.2007 17:43 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    A co ten subor, co o nom pisem vyssie?

    prip. sa pozriet co pisu KDE-cka na konzolu skade si ich spustil (teda ak sa najprv hlasis do textovej konzoly), mozno nieco vypisu, preco to nemozu spustit.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    5.3.2007 19:37 Fanos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    V souboru profilerc jsou asi uloženy všechny změny, které uživatel provedl. Pro text/plain a ostatni, které jsem měnil, je jich tam aspoň pět. Všechny jsou AllowAsDefault=true (to píšu, protože, nevím, jak se to projeví ;-)).

    No a jak mám sledovat, co se mění taky nevím :-( to bych potřeboval poradit.

    Děkuju za trpělivost ;-)
    6.3.2007 09:25 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Odzalohovat si staru verziu, spravit zmenu cez Control Centrum a potom
    diff <stara verzia> <nova verzia>
    a ono to vypise, kde sa lisia.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    5.3.2007 19:42 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Sorry, ale taková kontrolní: A ten GVim korektně funguje a startuje?
    5.3.2007 20:03 Fanos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Hm blbce ze mě zas dělat nemusíte ;-)

    Ano, funguje korektně a startuje. A všechny ostatní editory taky fungují a startují....
    5.3.2007 20:09 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Však jsem to uvedl "sorry" ;-) To je zkušenost s vlastními i cizími kousky (třeba rozhrabávání sytému pro nefunkční zvuk při odpojených reprácích. Zrovna nedávno ;-) )

    Jestli ta asociace nejde nastavit jen pro GVim, jen pro txt, jen pro... a nebo jestli se takhle chová globálně.
    5.3.2007 20:29 Fanos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    No jo. Já to neberu nějak špatně :-) znám to taky. Např. odpojená klávesnice může být problém aspoň na půl hodiny ;-)

    Ale zkoušel jsem, jestli je to jenom pro text a JE :-) (asi)

    U mp3 se to změnilo a zapsalo do profilerc. Tak jsem zkusil zaráz změnit mp3 a txt (na Kate, který je normálně v K nabídce Editory) a mp3 se změnilo ale txt ne. Takže to není ani tím gvimem(to jsem zkoušel, protože gvim musím v K nabídce spustět až za položkou Debian->Aplikace->Editory == prostě jinak než Kate)
    5.3.2007 20:54 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Já s tím zvukem bojoval den! Než jsem přišel na to, že při utírání prachu "sem ten šlauch vyrh z tý ďoury!" ;-)

    Ale zpět. Já GVim pouštim z konsole, ale teď jsem zkusil asociovat. Debian sarge? Hmmm. zatímco v Kubuntu kliknu a je GVim tam, v Debianu sarge mi ho vůbec nenabízí.

    Možná ho prostě Debian nemá rád? ;-)
    5.3.2007 21:20 Fanos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Doufám, že ho má rád, protože já mám rád Debian i gvim ;-) Taky jsem myslel, že mně ho nenabízí, ale on je schovaný v nabídce Debian, kde jsou všechny programy. Zkoušel jsem i třeba integraci gvimu do Konqueroru, ale většinou Konqueror jen převezme barvu pozadí gvimu a otevře prázdný gvim v novém okně :-(

    Jsem z toho celý jaksi nesvůj. Je to zaháda a nemohu s tím hnout :-(
    5.3.2007 21:34 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Já je mám taky oba rád jako vlastní! A né že né! ;-) Každopádně potvrzuji, že se to u mě chová stejně.

    Přepsat příkaz v asociaci na spouštění GVimu. Ale neVim pořádně jak. Já teda mám v Konqueroru Kedit nebo Kate a GVim používám z té řádky a přijde mi to tak lepší. Ale to je, předpokládám, pro Vás slabá útěcha, že mi to nevadí. Nojo, no... ;-)
    6.3.2007 17:22 Fanos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: asociace souboru v KDE
    Kéž bych měl v Konqueroru Kedit nebo Kate. To byl právě jediný případ kdy si u textu OC zapamatovalo, co jsem změnil-smazal :-( takže tam nemám nic, čím bych otevíral textové soubory a vždy se mi otevře okno s výběrem programů a já si musím vybrat :-( Proto jsem zde také žádal o radu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.