O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té, kterou má s Googlem. Snaží se tak zpeněžit rostoucí závislost firem zabývajících se umělou inteligencí (AI) na svém obsahu. Firmy využívají volně dostupná data z Wikipedie k trénování jazykových modelů, což zvyšuje náklady, které musí nezisková organizace provozující Wikipedii sama nést. Automatické programy
… více »Evropská komise obvinila síť 𝕏 z porušení unijních pravidel, konkrétně nařízení Evropské unie o digitálních službách (DSA). Vyměřila jí za to pokutu 120 milionů eur (2,9 miliardy Kč). Pokuta je podle názoru amerického ministra zahraničí útokem zahraničních vlád na americký lid. K pokutě se vyjádřil i americký viceprezident: „EU by měla podporovat svobodu projevu, a ne útočit na americké společnosti kvůli nesmyslům“.
Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.
Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).
V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.
Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.
Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.
Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.
Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.
urpmi win32 ale nepomohlo (pomohlo na *.wmv:) skúšal som aj urpmi mov ale to nepomohlo. Používam prehrávač Mplayer, a Mandriva 2007.0
Ak by mi niekto vedel pomoct budem rad.
Predom VDAKA.
mov… co je jejich zdrojem? Fotoaparát, filmové studio předvádějící filmový trailer či něco jiného? Nedal by se nějaký problémový mov vysdílet?
+----[ Proud 0 ] | | kodek: SVQ3 | Jazyk: | Typ: Video | Rozlišení: 480x204 | Display resolution: 480x204 | Frame rate: 24.000000 | +----[ Proud 1 ] | | kodek: QDM2 | Jazyk: | Typ: Zvuk | Kanály: 2 | Vzorkovací kmitočet: 44100 Hz | Bitů na vzorek: 16 | Bitrate: 1411 kb/smplayer:
Opening audio decoder: [ffmpeg] FFmpeg/libavcodec audio decoders AUDIO: 44100 Hz, 2 ch, s16le, 47.9 kbit/3.39% (ratio: 5986->176400) Selected audio codec: [ffqdm2] afm: ffmpeg (FFmpeg QDM2 audio decoder)Kaffeine zvuk označuje jako QDesign (ffmpeg).
[00000323] main decoder error: no suitable decoder module for fourcc `mp4a'. VLC probably does not support this sound or video format.ale mplayer opět bez problémů:
Opening audio decoder: [faad] AAC (MPEG2/4 Advanced Audio Coding) AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, s16le, 480.0 kbit/31.25% (ratio: 60000->192000) Selected audio codec: [faad] afm: faad (FAAD AAC (MPEG-2/MPEG-4 Audio) decoder)
+----[ Proud 1 ] | | kodek: araw | Jazyk: | Typ: Zvuk | Kanály: 1 | Vzorkovací kmitočet: 8000 Hz | Bitů na vzorek: 8 | Bitrate: 64 kb/smplayer:
Opening audio decoder: [pcm] Uncompressed PCM audio decoder AUDIO: 8000 Hz, 1 ch, u8, 64.0 kbit/100.00% (ratio: 8000->8000) Selected audio codec: [pcm] afm: pcm (Uncompressed PCM)Jde jen o to nějak přesvědčit přehrávač, aby kodek araw chápal jako pcm…
. v NTSC mi to nedela.- Z cehoz jsem si vyvodil, ze jde o nejaky atyp ve formatu (treba v urceni fps,nebo neco podobneho).
H
Mám zvukovou kartu SB live 5.1 a naistalovaný balíček s kodeky w32codecs.
ffmpeg2theora
Tiskni
Sdílej: