Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
b
a g
. Jako bonus by mohla být podpora 2.4GHz i 5GHz sítí.
Zatím jsem našel tuto, máte s ní někdo zkušenosti? Podařilo se vám ji rozchodit v Linuxu?
Díky, Vojta
Co je vlastně na těch Atherosech tach skvělého? Já mám miniPCI kartu Intel (součást Centrina), která mi funguje skvěle a spolehlivě. Ježto nepoužívám desktop, neměl jsem možnost vyzkoušet žádné desktopové karty. Uvažuju, že bych si pořídil WiFi kartu k domácímu serveru, čímž bych si vytvořil druhý přístupový bod.
Existuje nějaké objektivní srovnání (nejlépe benchmark s jasnými čísly), které by ukázalo, v čem má chipset Atheros navrch?
Inu, takové pohádky jsem už slyšel o leckterém chipsetu. Kdyby to bylo tak snadné, neptal bych se.
Záleží na vysílacím výkonu. Ne každý chipset využívá maximální povolený výkon. Záleží na druhu použité antény. Ta může změnit dosah z desítek metrů na jednotky kilometrů. A to zdaleka nejsou všechny faktory ovlivňující komunikaci.
Používají-li chipsety Atheros maximální povolený výkon a jsou-li dodávány s kvalitními výstupními prvky a připojeny k dobré anténě, jistě fungují spolehlivě. Totéž ale může mít kterýkoliv jiný chipset. Proto bych raději viděl čísla.
Pokud jde o citlivost, ta je v přímém rozporu s odolností proti rušení a WiFi zařízení musí v každém okamžiku nacházet rozumný kompromis. Obojí naráz mít nelze. Nacházejí-li chipsety Atheros tento kompromis automaticky a lépe než jiné chipsety, opět bych rád viděl čísla.
Selektivita? To je nějaký oxymoron. U WiFi nelze mluvit o selektivitě. Kanály jsou poměrně široké a existují pouze tři, které se nepřekrývají. Některé způsoby kódování signálu umožňují, aby zároveň probíhalo na téže frekvenci několik přenosů, které lze od sebe oddělit, viz například DSSS. To ale vyžaduje vždy tutéž (poměrně velkou) šírku pásma. Takže kdepak selektivita.
Nejsem příznivcem nějaké konkrétní značky, ale zatím tu nezazněl jediný argument, který by mě přesvědčil, že Atheros je v nějakém ohledu lepší než výrobky jiných značek. Uvidím-li benchmark, který by ukazoval, že Atheros dosahuje za stejných (náročných) podmínek lepších přenosových rychlostí než jiné chipsety, rád tomu uvěřím.
ath_hal: 0.9.14.9 (AR5210, AR5211, AR5212, RF5111, RF5112, RF2413) wlan: 0.8.6.0 (EXPERIMENTAL) ath_rate_sample: 1.2 ath_pci: 0.9.6.0 (EXPERIMENTAL) Build date: Apr 2 2006 Debugging version (IEEE80211) ath0: 11a rates: 6Mbps 9Mbps 12Mbps 18Mbps 24Mbps 36Mbps 48Mbps 54Mbps ath0: 11b rates: 1Mbps 2Mbps 5.5Mbps 11Mbps ath0: 11g rates: 1Mbps 2Mbps 5.5Mbps 11Mbps 6Mbps 9Mbps 12Mbps 18Mbps 24Mbps 36Mbps 48Mbps 54Mbps ath0: turboG rates: 6Mbps 9Mbps 12Mbps 18Mbps 24Mbps 36Mbps 48Mbps 54Mbps ath0: H/W encryption support: WEP AES AES_CCM TKIP ath0: mac 5.6 phy 4.1 radio 3.6 ath0: Use hw queue 1 for WME_AC_BE traffic ath0: Use hw queue 0 for WME_AC_BK traffic ath0: Use hw queue 2 for WME_AC_VI traffic ath0: Use hw queue 3 for WME_AC_VO traffic ath0: Use hw queue 8 for CAB traffic ath0: Use hw queue 9 for beacons Debugging version (ATH) ath0: Atheros 5212: mem=0x11000000, irq=11
Tiskni
Sdílej: