Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
cdrecord nepoběží s oprávněními uživatele root It is highly recommended to configure cdrecord to run with root privileges. Only then cdrecord runs with high priority which increases the overall stability of the burning process. Apart from that it allows changing the size of the used burning buffer. A lot of user problems could be solved this way. This is also true when using SuSE's resmgr.Žádné klikátko, jako ve starší verzi. Anglicky neumím, ale myslím, že chce nakonfigurovat cdrecord. Jak? A proč je tam to podezřelé slovo SuSE? Díky za rady.
chmod +s $(which cdrecord)
[root@localhost bin]# chmod +s $(which cdrecord) which: no cdrecord in (/sbin:/usr/sbin:/bin:/usr/bin:/usr/X11R6/bin:/usr/local/\ bin:/usr/local/sbin:/usr/lib/qt3//bin) chmod: missing operand after `+s' Více informací získáte příkazem `chmod --help'. [root@localhost bin]#On tam ani není... Zusím nainstalit cdrtools z 2007.0 a ozvu se.
chmod +s /usr/bin/wodima K3B po spuštění zahlásil, že v systému nejsou chyby.
ktery je z velke casti zalozen na cdrtoolsSpíš který je forkem cdrtools
Tiskni
Sdílej: