Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
vim o auru a mam spoustu balicku od tamtud, ale ten balicek co tam nenajdu, mam na nej stale cekat? treba ta opera 9.2 a dockam se vubec ? :)
spis mi slo o vytvoreni vlastnich pkgbuildu, protoze z toho jsem zatim jalovy..Ono to není tak těžké, můžete využít třeba ten PKGBUILD, který se stáhne použitím abs (/var/abs/PKGBUILD.proto
), nebo zkopiírovat okdukuďkoliv jinud.
V něm pak vyplníte všechna potřebná pole a je to.
V PKGBUILDu musí také být funkce build, která obsahuje v podstě přesně to, co by jste dělal ručně v konzoli – tj. změnu adresáře, ./configure
, make
, instalace
… S tím, že adresář, ve kterém se nachází PKGBUILD, je uložen v proměnné $startdir
, a že všechny archivy se rozbalí do $startdir/src
. Instaluje se potom do adresáře $startdir/pkg
(představte si, že $startdir/pkg je root adresář), často se na to používá make DESTDIR=$startdir/pkg install
.
Tiskni Sdílej: