Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Meeting ESP komunity - podzimní edice 2024 proběhne v pátek 18. října v Brně. V přípravě jsou přednášky od vývojářů z Espressifu, lokálních firem i zapálených nadšenců do ESP a také praktický workshop a ukázky nových čipů.
Systém pro správu hlášení chyb Bugzilla byl podle plánu vydán v nových verzích 5.2, 4.4.14, 5.0.4.1, 5.3.3 a 5.9.1, kde 5.2 představuje novou stabilní řadu, 4.4.14 by měla být poslední ve staré řadě 4.4, jíž končí podpora na přelomu roku, 5.0.4.1 je udržovací opravné vydání staré řady 5.0, dosavadní stabilní řada 5.1 byla přejmenována na 5.3 (nyní 5.3.3) a konečně vývojová verze 5.9.1 směřuje k budoucímu velkému vydání Bugzilly 6.
potřeboval bych poradit popřípadě nasměrovat co si mam prostudovat. Nejdříve nastíním situaci:
Mám webový formulář který je zpracovávan bashovým cgi skriptem. Jako web server je Apache 2.0.něco. Skript provede výpočet a část výsledků zobrazí jako jednoduchou html stránku. Na teto stránce bych rád měl i odkaz na soubor s kompletními výsledky.
Můj problém: Rád bych věděl jak zajistit, aby se mi soubory s výsledky nehromadili na disku. Jakými mechanizmy se taková věc obecně řeší?
mě napadlo, že by třeba ten zpuštěný skript nejdříve zkontroloval jestli uz na disku není několik souborů s výsledky a pokud by jejich počet přesáhl určitou hranici začal by je od nejstaršách promazávat. Ale nepřijde mi to jako moc "čisté řešení". Nepředpokládm víc jak 50 současně připojenych hostů k tehle aplikaci
Ale jde samozřejmě o to, jaký je přesně cíl toho všeho. Pokud chci, aby mi vygenerovaná data po x minutách zmizla, tak je cron naprosto ideální. Pokud bych chtěl nějak řešit snahu o nabourání systému velkým počtem requestů apod., tak to už chce něco jiného. Ale k tomu by to chtělo nejdřív rozmyslet co a jakým způsobem je vhodné omezovat (a jestli je něco takového vůbec potřeba :).
Tiskni Sdílej: