Google zveřejnil seznam 185 organizací přijatých do letošního Google Summer of Code (GSoC). Dle plánu se zájemci přihlašují od 16. do 31. března. Vydělat si mohou od 750 do 6600 dolarů. V Česku a na Slovensku je to 900 dolarů za malý, 1800 dolarů za střední a 3600 dolarů za velký projekt. Další informace v často kladených otázkách (FAQ). K dispozici jsou také statistiky z minulých let.
Byla vydána únorová aktualizace aneb nová verze 1.110 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.110 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Apple představil 13palcový MacBook Neo s čipem A18 Pro. V základní konfiguraci za 16 990 Kč.
Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).
Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.
Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀
Apple představil nové čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Pro s čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Air s čipem M5 a Studio Display a nový Studio Display XDR.
Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.
"FATAL ERROR FINISHING INITIALIZATION-OKna spodku som dal na asi F4 alebo 5 "kernel..." a tam mi vyhodilo toto:
<6>hdc:ATAPI 126× DVD-ROM.......2048kB cahe,UDMA(66) <6>Uniform CD-romdriver version:3.20 <7>ISO 9660 Extesions: Microsoft Joliet level 3 <7>ISO 9660 Ext......:RRIP_1991A <6>Atempt to access beyond end of devices <6>hdc:rw=0,want 8835400,limit 534 653 <3>Buffer I/O error on device hdc,logical block 2208850atď na celý monitor,opisovať by to bola drina,myslím si že to podstatné tu je napísané ak nie tak to opíšem celé ale mám také tušenie že to bude s tým kontrolným súčtom,ďakujem za pomoc.Dodrú noc. PS.zajtra sa ozvem.
Attempt to access beyond end of deviceTo opravdu vypadá, že je disk špatně vypálen. Mohly to způsobit dvě věci: špatné ISO, což znamená chyba při stahování nebo chyba na disku, kam se při stahování ISO soubor ukládal. Druhá možnost je špatné vypálení. To by mohlo být způsobeno vadným médiem nebo nějakým problémem s vypalovačkou. Můžete buď zkusit soubor zkontrolovat pomocí md5 a pak znovu vypálit, nebo si disk koupit vylisovaný.
Tiskni
Sdílej: