Monado, tj. multiplatformní open source implementace standardu OpenXR specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro virtuální realitu (VR) a rozšířenou realitu (AR), bylo vydáno ve verzi 25.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.107 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.107 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Pornhub zveřejnil podrobné statistiky za rok 2025. V části věnované zařízením a technologiím se lze dočíst, že 87 % přenášených dat směrovalo na telefony, 2 % na tablety a 11 % na desktopy. Operační systém Linux běžel na 6,3 % desktopů. O 22,4 % více než před rokem. Firefox má na desktopu 8,4 % podíl.
Chcete vědět, co se odehrálo ve světě techniky za poslední měsíc? Nebo si popovídat o tom, co zrovna bastlíte? Pak dorazte na prosincovou Virtuální Bastlírnu s mikrofonem a kamerou, nalijte si něco k pití a ponořte se s strahovskými bastlíři do diskuze u virtuálního piva o technice i všem možném okolo. O čem budou tentokrát strahováci referovat? Téměř každý už si všiml významného zdražení RAM a SSD, jsou zde ale i příjemnější zprávy. Průša uvádí
… více »Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) podporuje vyjádření partnerů ze Spojeného království, kteří upozorňují na škodlivé aktivity společností Anxun Information Technology (též „I-S00N“) (pdf) a Beijing Integrity Technology (též „Integrity Tech“) působících v kyberprostoru a sídlících v Čínské lidové republice (ČLR). Tyto společnosti jsou součástí komplexního ekosystému soukromých subjektů v ČLR,
… více »Společnost Pebble představila (YouTube) prsten s tlačítkem a mikrofonem Pebble Index 01 pro rychlé nahrávání hlasových poznámek. Prsten lze předobjednat za 75 dolarů.
Společnost JetBrains v listopadu 2021 představila nové IDE s názvem Fleet. Tento týden oznámila jeho konec. Od 22. prosince 2025 již nebude možné Fleet stáhnout.
Byl vydán Mozilla Firefox 146.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 146 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Před rokem převzala Digitální a informační agentura (DIA) vlastnictví a provoz jednotné státní domény gov.cz. Nyní spustila samoobslužný portál, který umožňuje orgánům veřejné moci snadno registrovat nové domény státní správy pod doménu gov.cz nebo spravovat ty stávající. Proces nové registrace, který dříve trval 30 dní, se nyní zkrátil na několik minut.
IBM kupuje za 11 miliard USD (229,1 miliardy Kč) firmu Confluent zabývající se datovou infrastrukturou. Posílí tak svoji nabídku cloudových služeb a využije růstu poptávky po těchto službách, který je poháněný umělou inteligencí.
<Virtualhost ip:80> ... ProxyPass / ajp://localhost:8009/intouch/ ProxyPassReverse / ajp://localhost:8009/intouch/ ServerName crm.domena.tld ... </VirtualHost>V případě, že umažu na koncích řádků "intouch/" tak se mi zobrazí výchozí stránka tomcatu a pokud na konec adresy pridam "intouch/" tak vše funguje tak jak bych si představoval, až na to, že nechci aby se tam to "intouch/" zobrazovalo, ale aby to byl přímo kořenový adresář pro tuto doménu. Pokud do prohlížeče zadám adresu crm.domena.tld a mám httpd nastaven tak jak uvádím výše. Dostanu chybovou hlášku(od tomcatu):
HTTP Status 404 - /intouch/intouch/install/install_start.jspAvšak, když z adresy na kterou mne to presměruje
http://crm.domena.tld/intouch/install/install_start.jspumažu "/intouch"
http://crm.domena.tld/install/install_start.jsp, tak se mi zobrazí daná aplikace a výzva k její instalaci a nastavení jak potřebuji. Ještě podotýkám, že v nastavení tomcatu jsem krom uživatelů nic nenastavoval. Z toho mi vyplývá, že část z toho co potřebuji, dělám asi dobře, ale ne ůplně. A httpd od tomcatu chce asi špatnou složku
Doufám, že jsem na nic nezapoměl, v opačném případě zbylé informace dodám obratem.
webapps/ROOT?
JkMount?
ProxyPass /intouch/ ajp://localhost:8009/intouch/ ProxyPassReverse /intouch/ ajp://localhost:8009/intouch/ ProxyPass / ajp://localhost:8009/intouch/ ProxyPassReverse / ajp://localhost:8009/intouch/
RewriteEngine On RewriteRule ^/intouch/(.*) http://crm.domena.tld/$1 [R=301]
Tiskni
Sdílej: