Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Ventilátor na jakémkoliv chladiči v PC fouká na chladič - tj na cpu na chladič.Skoro vždycky... mám za to, že když jsem kdysi dávno kupoval chladič na procesor, tak tam větrák byl už namontovaný a foukal ven... to by mohlo vysvětlovat, proč se ten procesor tak hřál.
Standardně mají skříně další větrák vzadu pod zdrojem, některé rovnou i jeden vepředu.To by mě zajímalo, kde jsi ten standard vzal, protože už mi pod rukama pár skříní prošlo a větrák v nich nebyl ani jeden. A že jsi viděl nějaké testování na kvalitních serverech je sice hezké, ale s osobními počítači provozovanými většinou mimo klimatizovanou místnost to jaksi nemá moc co společného.
Cena dobrýho 120x120 větráku je cca 200,-, což je nic. Dáš mu 7V a je klid a chládeka) To by mě zajímalo, kam ho v běžné bedně k PC dáš b) 7V se v počítači špatně shání c) 200,- Kč nebo 400,- Kč, pokud by se měly dát dva, už není nic. Lidi šetří, kde to jde, proto si kupují většinou tu nejlevnější bednu se zdrojem, kterou kde seženou.
Dobrej joke ... 7V se skládá celkem dobře ...Tak to jsem asi zaspal, protože ještě včera napájecí zdroje do PC +7V větev neměly. A pokud 7-8 let skládáš PC, nikdy tě nenapadlo použít větráky s +12V napájením?
…a otevřeš case, ve kterém je např. pomocí dvou větráků průvánek…
To už je ale výjimečná situace. Větrák vepředu, který by hnal vzduch dovnitř, je v počítači většinou jen v případě, že si ho tam sám přidáte. Tedy bavíme-li se o běžných domácích PC, ne o serverových sestavách do racku.
processor : 0 vendor_id : GenuineIntel cpu family : 15 model : 2 model name : Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.60GHz stepping : 9 cpu MHz : 2859.870 cache size : 512 KB physical id : 0 siblings : 2 core id : 0 cpu cores : 1 fdiv_bug : no hlt_bug : no f00f_bug : no coma_bug : no fpu : yes fpu_exception : yes cpuid level : 2 wp : yes flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe cid xtpr bogomips : 5721.63 processor : 1 vendor_id : GenuineIntel cpu family : 15 model : 2 model name : Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.60GHz stepping : 9 cpu MHz : 2859.870 cache size : 512 KB physical id : 0 siblings : 2 core id : 0 cpu cores : 1 fdiv_bug : no hlt_bug : no f00f_bug : no coma_bug : no fpu : yes fpu_exception : yes cpuid level : 2 wp : yes flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe cid xtpr bogomips : 5718.65 emá s origoš chladičem teplotu pod 45 celsiů v serverové case. Nepochopil jsem to 512 - 256 paměti, šlo o test, nebo jako že dual DDR (nebo jak to ten řadič v procesorech AMD pužívá)? Malinká otázečka, opravdu vymrzne? Nebo je něco ve zde absentujícím logu?
athlon burton 2500+ 18XXmhzEhm... 18XX mili... čeho že to? A opravdu mili...? Nemá to náhodou být 18XXMHz? (megahertz). Značka pro "mega" (milion) je "M", jednotka kmitočtu je hertz se svou zkratkou "Hz".
256mb pamětiJeště větší nesmysl. "m" znamená mili, tedu jednu tisícinu.. "b" znamnená bit. Nedovedu si představit, jak chcete rozdělit bit. Dokáži si to představit u bytu, ovšem pro ten se použžívá "B". Předpokládám tedy, že máte 256MB paměti.
32mbtotéž
zdroj 250wzdroj 250 opět netuším čeho. Jednotkou příkonu je watt se svou značkou "W".
nvidia geforce2 mx/mx 400 32mb
, a co není ve windows, může být - časem.
Defintivní řešení by bylo přidat větráček nebo heatpipe či obojí, a nebo tam dát jinou kartu natrvalo.
K diskuzi:
Uzavřený počítač chladí líp má-li vytvořenou cirkulaci vzduchu uvnitř - většinou takový vzduchový tunel, obvykle ve tvaru podkovy.
V případě, že s tím někdo nepočítal a dal větráčky jen tak bude chladit líp otevřený.
(Upřímně, to je stále většina počítačů)
VYŘEŠENOKoupil jsem novou pastu a napatlal jak grafiku, tak na procesor... ...no a po problému
Větrák zas může foukat na mně...
Tiskni
Sdílej: