Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
total used free shared buffers cached Mem: 905864 610004 295860 0 21372 364840 -/+ buffers/cache: 223792 682072 Swap: 1220900 0 1220900je normalni, ze se zde nezobrazuej moje pamet 2,5 GB? Je potreba neco na serveru nastavit? Dival jsem se do configu a pameti se mi normalne hlasi
HIGHMEM4GB
.
Ve většině distribucí to funguje tak, že máte na výběr ze dvou verzí balíčku s jádrem, ta pro 4 GB se může jmenovat např. kernel-bigmem
nebo kernel-4gb
. I když dnes už je dost časté i to, že je 4 GB verze instalována jako defaultní a 1 GB není v distribuci vůbec.
P.S.: ten příkaz se nejmenuje FREE
ale free
; v Linuxu to je rozdíl.
/proc/config.gz
, pak ten obsahuje konfiguraci tveho jadra, ktere zrovna bezi. Spust
zcat /proc/config.gz | grep HIGHMEMa uvidis, jestli podporu pro High memory mas nebo nemas zapnutou.
Kdyz nekdo nechce napsat reseni tak proc odpovida?A ty proc oteviras vice nez rok starou diskuzi?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Tiskni
Sdílej: