V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Problém uzavřenosti zdr. kódu mě netrápíto přece mluví za všechno. V tom případě je pro tebe VMWARE lepší.
to přece mluví za všechno. V tom případě je pro tebe VMWARE lepší.Nemluví ;)
Tohle – shared folders – podporuje VMware player.
A netvrďte mi tu nikdo, že nemá cenu ho používat, když existuje server. Právě naopak, má některé funkce, a mezi nejdůležitější určitě patří shared folders, které server nemá, jestli se nepletu, tak je i o něco menší.
Sice můžete argumentovat, že už musíte mít vytvořený image, ale to se dá obejít. Buď složitě pomocí vmware serveru, nebo jednodušeji pomocí VMX builderu/creatoru, kde stačí si naklikat potřebné funkce a pak do image souboru v pohodě nainstalovat OS. Na tvorbu prázdného image jde také použít qemu. Možná bych o využití playeru měl napsat nějaký menší článek.
Mám VMWare server 1.03 a když v něm spustím virtuální w2k, tak se přes "okolní počítače" na hostitelský systém (PCLinuxOS), resp. na diskový oddíl dostanu, ale nikoliv přes shared folders. Nezkoumal jsem proč, ale mám nasdílený adresář po jiná PC v síti a pokud do něj v Krusaderu vstoupím, ve vmwarovském w2k se mi v \\Síť Microsoft Windows ukáže podsložka mdkgroup a uvnitř už vidím nasdílenou složku. Proč se na to musí tak složitě, netuším, pro mě je hlavní, že to sdílení funguje ;)Tohle – shared folders – podporuje VMware player.
A netvrďte mi tu nikdo, že nemá cenu ho používat, když existuje server. Právě naopak, má některé funkce, a mezi nejdůležitější určitě patří shared folders, které server nemá...
A co konfigurace virtualniho stroje?Rád bych ti odpověděl, ale nevím kde hledat. V konfiguraci samotného VMware ani v konfigu dané virt. mašiny nevidím nic k nastavování shared folders.
sharedFolder0.enabled = "TRUE" sharedFolder0.present = "TRUE" sharedFolder0.writeAccess = "FALSE" sharedFolder0.readAccess = "TRUE" sharedFolder0.hostPath = "/mnt/media" sharedFolder0.guestName ="media" sharedFolder0.eXpiration = "never" sharedFolder.maxNum = "1"
vmnet1.hostonlyaddress = "172.16.124.1" serverd.init.fullpath = "/usr/lib/vmware/serverd/init.pl" authd.client.port = "902" control.fullpath = "/usr/bin/vmware-cmd" authd.fullpath = "/usr/sbin/vmware-authd" loop.fullpath = "/usr/bin/vmware-loop" libdir = "/usr/lib/vmware" vmware.fullpath = "/usr/bin/vmware" vmnet1.hostonlynetmask = "255.255.255.0" vmdir = "/var/lib/vmware/Virtual Machines" dhcpd.fullpath = "/usr/bin/vmnet-dhcpd" serverd.fullpath = "/usr/sbin/vmware-serverd" datastore.name = "local" datastore.localpath = "/var/lib/vmware/Virtual Machines/"Sdílený adresář, který vidím ve virtuální mašině, jsem naklikal v nastavení Samby. Nic jiného jsem nedělal.
Tiskni
Sdílej: