abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion

    3.8.2007 22:36 timeos | skóre: 32
    ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    Přečteno: 3011×
    Zdravim

    Som stastnym vlastnikom notebooku nx6125 s vyssieuvedenou grafickou kartou. Na nb bezi Archlinux (Don't Panic) a donedavna aj spolahlivo fungoval beryl.

    Kedze ani proprietarne ovladace ani opensource nepodporuju AIGLX tak mojou jedinou sancou bolo pouzivanie XGL servera. Avsak nedavno sa beryl spojil s compizom a kedze som nechcel zostat pozadu :) , tak som si posledny build compiz-fusion-u nahodil ajja (cez repo. http://arch.nesl247.org/compiz-fusion/i686). Avsak ostal som sklamany. Po nainstalovani nasledovnych balikov:
    compiz-bcop-git 20070802-1
    compiz-fusion-plugins-3d-git 20070802-1
    compiz-fusion-plugins-atlantis-git 20070802-1
    compiz-fusion-plugins-extra-git 20070802-1
    compiz-fusion-plugins-main-git 20070802-1
    compiz-fusion-plugins-screensaver-git 20070802-1
    compiz-fusion-plugins-unsupported-git 20070802-1
    compiz-git 20070802-1
    compizconfig-python-git 20070802-1
    libcompizconfig-git 20070802-1

    a spusteni fusion-icon na XGL serveri mi zmizol window decorator a v konzole sa obajvila hlaska:

    * Executing: compiz --replace --sm-disable --ignore-desktop-hints ccp
    compiz (core) - Fatal: GLX_EXT_texture_from_pixmap is missing
    compiz (core) - Error: Failed to manage screen: 0
    compiz (core) - Fatal: No manageable screens found on display :0.0

    ...a tym to hasne. Tu istu hlasku vyhadzoval compiz aj ked som skusal nejaky jeho build, ked este oba projekty neboli spojene. Ako som vyssie uviedol, beryl(-xgl) mi slape bez problemov.

    Otazka: Rozbehol niekto z vas compiz-fusion na tejto karte s nejakymi ovladacmi (prop. resp. free) a ak hej, tak ako sa vam to podarilo :-)


    System: ArchLinux (nonstop upgraded)
    Grafika: ATI Technologies Inc ATI Radeon XPRESS 200M 5955 (PCIE)
    Ovladace: fglrx 8.39.4-2
    Xgl: xgl-git 20070419-1

    Odpovědi

    4.8.2007 09:38 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    hi,

    no s tým ti nepomôžem ale skúsil by som mesa7.0 na nej by mala isť akcelerácia aj na ATI Radeon XPRESS 200M 5955 (PCIE) aj ja čakám na fedoru8 ako na spasenie s mesou7
    4.8.2007 10:12 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    Pokial viem, tak compiz s mesa driverom a tou kartou este nechodi.
    4.8.2007 10:09 outsider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    Mozna pomuze tohle (hodil jsem do googlu tu vasi chybovou hlasku :-) ):

    http://blog.micampe.it/articles/2006/02/18/ubuntu-fglrx-xgl-compiz-and-missing-glx_ext_texture_from_pixmap
    4.8.2007 22:30 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion

    Vdaka moc, tak toto pomohlo. ..konkretne preloadnutie libGL.so.1.2 z mesy. Ja som ten odkaz nenasiel.. k hlaske som strejdovi pchal aj nazov grafarny :).

    Uz to slape paradne :). A dokonca ma fusion-icon tuto proceduru preloadnutia aj nahodenu v libfusionicon.py len problem bol v tom, ze nebola zadana spravna cesta k libGL. Stacilo ju opravit a vsetko slape ako po masle :). Dokonca mam pocit ze to ide plinulejsie ako s berylom.

    4.8.2007 22:33 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    samozrejme plynulejsie, ...a nie plinulejsie :)
    8.8.2007 23:38 hollowback
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    nemuzes sem napsat presne postup? mam grafiku x1600pro a porad mi to pise ty errory pri spusteni compizu ..... pouzil jsem LD_PRELOAD=/usr/lib/fglrx/libGL.so.1.2 compiz --replace gconf , ale window decoration pokazde zmizne a chyby nezmizi
    9.8.2007 10:02 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion

    ako som vyssie pisal... funguje to s GL kniznicou z MESY. Nie s tou z fglrx driverov (ta je tusim nacitavana defaultne), preto to hodi rovnaku hlasku ako keby si nic nepreloadoval.

    Musis vyhladat (napr. locate) na filesysteme dalsiu libGL.so.1.2 kniznicu, ktora je z balika mesa-xgl(-cvs) (aspon u mna na archu) a tuto treba preloadnut.

    9.8.2007 12:05 hollowback
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    porad mi to nejde...ale vsimnul jsem si ze nam to hlasi jine chyby.... tobe : Fatal: GLX_EXT_texture_from_pixmap is missing a mi : No GLXFBConfig for default depth, this isn't going to work. ...takze tam chybi jeste neco
    9.8.2007 17:13 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    No, tak tuto chybu mi hadze compiz iba vtedy, ked sa ho pokusam spustit na normalnom neakcelerovanom X serveri. Skontroluj si, ci ti bezi Xgl server. Podla vsetkeho, bez Xgl servera si na ATI-nach s compiz-om ani s beryl-om zatial ani neprdneme :-).
    4.8.2007 18:51 PiDeLiE
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    Ked povolite v xorg.conf composite extension s proprietarnym ovladacom "fglrx" mozete spustit compiz fusion aj bez xgl "compiz --replace --force-fglrx". Este to nieje ani z daleka dokonale ale funguje to. Treba este nejaky ten mesiac pockat, snad to v AMD doladia. 8))))
    4.8.2007 22:32 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    hmm, zaujimave. moj compiz (ver 0.5.1) prepinac --force-fglrx vobec nepozna...
    Jiří Němec avatar 5.8.2007 09:26 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    Větší úspěch asi bude mít s R300. V git verzi jim už compiz na RS480 nějak funguje viz: RS480 and compiz.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.