abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1986 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion

    3.8.2007 22:36 timeos | skóre: 32
    ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    Přečteno: 3014×
    Zdravim

    Som stastnym vlastnikom notebooku nx6125 s vyssieuvedenou grafickou kartou. Na nb bezi Archlinux (Don't Panic) a donedavna aj spolahlivo fungoval beryl.

    Kedze ani proprietarne ovladace ani opensource nepodporuju AIGLX tak mojou jedinou sancou bolo pouzivanie XGL servera. Avsak nedavno sa beryl spojil s compizom a kedze som nechcel zostat pozadu :) , tak som si posledny build compiz-fusion-u nahodil ajja (cez repo. http://arch.nesl247.org/compiz-fusion/i686). Avsak ostal som sklamany. Po nainstalovani nasledovnych balikov:
    compiz-bcop-git 20070802-1
    compiz-fusion-plugins-3d-git 20070802-1
    compiz-fusion-plugins-atlantis-git 20070802-1
    compiz-fusion-plugins-extra-git 20070802-1
    compiz-fusion-plugins-main-git 20070802-1
    compiz-fusion-plugins-screensaver-git 20070802-1
    compiz-fusion-plugins-unsupported-git 20070802-1
    compiz-git 20070802-1
    compizconfig-python-git 20070802-1
    libcompizconfig-git 20070802-1

    a spusteni fusion-icon na XGL serveri mi zmizol window decorator a v konzole sa obajvila hlaska:

    * Executing: compiz --replace --sm-disable --ignore-desktop-hints ccp
    compiz (core) - Fatal: GLX_EXT_texture_from_pixmap is missing
    compiz (core) - Error: Failed to manage screen: 0
    compiz (core) - Fatal: No manageable screens found on display :0.0

    ...a tym to hasne. Tu istu hlasku vyhadzoval compiz aj ked som skusal nejaky jeho build, ked este oba projekty neboli spojene. Ako som vyssie uviedol, beryl(-xgl) mi slape bez problemov.

    Otazka: Rozbehol niekto z vas compiz-fusion na tejto karte s nejakymi ovladacmi (prop. resp. free) a ak hej, tak ako sa vam to podarilo :-)


    System: ArchLinux (nonstop upgraded)
    Grafika: ATI Technologies Inc ATI Radeon XPRESS 200M 5955 (PCIE)
    Ovladace: fglrx 8.39.4-2
    Xgl: xgl-git 20070419-1

    Odpovědi

    4.8.2007 09:38 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    hi,

    no s tým ti nepomôžem ale skúsil by som mesa7.0 na nej by mala isť akcelerácia aj na ATI Radeon XPRESS 200M 5955 (PCIE) aj ja čakám na fedoru8 ako na spasenie s mesou7
    4.8.2007 10:12 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    Pokial viem, tak compiz s mesa driverom a tou kartou este nechodi.
    4.8.2007 10:09 outsider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    Mozna pomuze tohle (hodil jsem do googlu tu vasi chybovou hlasku :-) ):

    http://blog.micampe.it/articles/2006/02/18/ubuntu-fglrx-xgl-compiz-and-missing-glx_ext_texture_from_pixmap
    4.8.2007 22:30 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion

    Vdaka moc, tak toto pomohlo. ..konkretne preloadnutie libGL.so.1.2 z mesy. Ja som ten odkaz nenasiel.. k hlaske som strejdovi pchal aj nazov grafarny :).

    Uz to slape paradne :). A dokonca ma fusion-icon tuto proceduru preloadnutia aj nahodenu v libfusionicon.py len problem bol v tom, ze nebola zadana spravna cesta k libGL. Stacilo ju opravit a vsetko slape ako po masle :). Dokonca mam pocit ze to ide plinulejsie ako s berylom.

    4.8.2007 22:33 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    samozrejme plynulejsie, ...a nie plinulejsie :)
    8.8.2007 23:38 hollowback
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    nemuzes sem napsat presne postup? mam grafiku x1600pro a porad mi to pise ty errory pri spusteni compizu ..... pouzil jsem LD_PRELOAD=/usr/lib/fglrx/libGL.so.1.2 compiz --replace gconf , ale window decoration pokazde zmizne a chyby nezmizi
    9.8.2007 10:02 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion

    ako som vyssie pisal... funguje to s GL kniznicou z MESY. Nie s tou z fglrx driverov (ta je tusim nacitavana defaultne), preto to hodi rovnaku hlasku ako keby si nic nepreloadoval.

    Musis vyhladat (napr. locate) na filesysteme dalsiu libGL.so.1.2 kniznicu, ktora je z balika mesa-xgl(-cvs) (aspon u mna na archu) a tuto treba preloadnut.

    9.8.2007 12:05 hollowback
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    porad mi to nejde...ale vsimnul jsem si ze nam to hlasi jine chyby.... tobe : Fatal: GLX_EXT_texture_from_pixmap is missing a mi : No GLXFBConfig for default depth, this isn't going to work. ...takze tam chybi jeste neco
    9.8.2007 17:13 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    No, tak tuto chybu mi hadze compiz iba vtedy, ked sa ho pokusam spustit na normalnom neakcelerovanom X serveri. Skontroluj si, ci ti bezi Xgl server. Podla vsetkeho, bez Xgl servera si na ATI-nach s compiz-om ani s beryl-om zatial ani neprdneme :-).
    4.8.2007 18:51 PiDeLiE
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    Ked povolite v xorg.conf composite extension s proprietarnym ovladacom "fglrx" mozete spustit compiz fusion aj bez xgl "compiz --replace --force-fglrx". Este to nieje ani z daleka dokonale ale funguje to. Treba este nejaky ten mesiac pockat, snad to v AMD doladia. 8))))
    4.8.2007 22:32 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    hmm, zaujimave. moj compiz (ver 0.5.1) prepinac --force-fglrx vobec nepozna...
    Jiří Němec avatar 5.8.2007 09:26 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ATI Radeon XPRESS 200M & Compiz-fusion
    Větší úspěch asi bude mít s R300. V git verzi jim už compiz na RS480 nějak funguje viz: RS480 and compiz.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.