abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 11:44 | Nová verze

    Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý článek

    První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 00:55 | Pozvánky

    Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    3.8. 17:22 | Zajímavý článek

    Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    3.8. 16:33 | IT novinky

    Padla obžaloba v bitcoinové kauze. Státní zástupkyně chce pro Blažka 6,5 roku vězení, pro Titze 8 let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.8. 15:22 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    3.8. 14:22 | Komunita

    Na GitHubu byl publikován seznam 55 kritických bezpečnostních chyb v SQLite s přiřazenými CVE čísly. JFrog Security informuje, že se jedná jenom o AI slop, části kódu na které CVE odkazují, v daných verzích vůbec neexistují. Upozorňuje také, že čísla CVE jsou přiřazována bez ověřování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2322 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Instalace distribuce Debian na slabší notebook bez bootovani z CD

    17.9.2007 21:09 haktom
    Instalace distribuce Debian na slabší notebook bez bootovani z CD
    Přečteno: 662×
    Zdravím, obracím se na vás ohledně jednoho takového začátečnického problému s instalací Linuxu. S Linuxem jako takovým jsem nucen čas od času pracovat, ale zatím jsem to řešil vždy instalací na Virtual Machine pod WinXP. Rád bych ale dostal Debian i na svůj druhý počítač, konkrétně malý notebook Toshiba Libretto 100CT, 64MB paměti, 10GB disk, na kterém teď běží Win98 SE. Vím že 64MB není moc, ale nepotřebuji nějaké propracované grafické prostředí. Na stránkách www.debian.cz je nabízena i možnost instalace přímmo z Windows, ale 98 se nepodporují. Problém je v tom, že tento notebook přímo v sobě neobsahuje disketovou ani CD mechaniku, ty se připojují externě pomocí PCMCIA karty. Bohužel bootovat lze pouze z mechaniky disketové. Nepodařilo se mi nikde najít (nebo jsem spíš hledal na špatných místech), postup, jakým bych například základní instalaci pustil z diskety a pak už potřebné soubory stahoval z Internetu případně z CD mechaniky. Předem všem děkuju za rady. P.S.: potřeboval bych stávající Win98SE zachovat kvůli několika programům.

    Odpovědi

    17.9.2007 21:16 Jiří J. | skóre: 34 | blog: Poutník | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace distribuce Debian na slabší notebook bez bootovani z CD
    Zdravím,
    viděl bych to na boot po síti, pokud to jde.. případně zkouknout PXELINUX pokud ne.
    17.9.2007 23:22 Martin Doucha | skóre: 23 | blog: Yet another blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace distribuce Debian na slabší notebook bez bootovani z CD
    Damn Small Linux umí bootovat z diskety (ale potřebuje buď CD nebo flashku se zbytkem systému) a je založený na Debianu. Na instalaci by to mělo stačit.
    18.9.2007 01:29 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace distribuce Debian na slabší notebook bez bootovani z CD
    Quando omni flunkus moritati
    22.9.2007 09:51 haktom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace distribuce Debian na slabší notebook bez bootovani z CD
    TOhle by mohlo pro můj případ vypadat nadějně. Mohl bych se ještě zeptat, jak s těmi vytvořenými disketami pracovat, v jakém pořadí vkládat, případně jestli je k nim uveden někde stručný návod. Moc děkuju za odpověď.
    22.9.2007 11:29 -=eM=- | skóre: 11 | blog: Merljin | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace distribuce Debian na slabší notebook bez bootovani z CD
    http://www.debian.org/releases/stable/i386/ch04s03.html.cs

    http://www.debian.org/releases/stable/i386/ch05s01.html.cs#floppy-boot

    poradi by melo byt boot, root a driver diskety si uz myslim rekne.
    It is wiser to find out than to suppose. -- Mark Twain
    22.9.2007 13:52 Jan Zapletal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace distribuce Debian na slabší notebook bez bootovani z CD
    Zkuste tuhle odpověď, kterou jste dostal nedávno.
    23.9.2007 09:12 haktom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace distribuce Debian na slabší notebook bez bootovani z CD
    Ano, vím o této odpovědi, ale fórum, na které jsem mail poslal, nebylo primárně určitě k řešení podobných problémů.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.