abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Instalace nvidia v debian testing

    29.9.2007 10:07 milano | skóre: 12 | Plzeň
    Instalace nvidia v debian testing
    Přečteno: 2578×
    Zdravím. Od včera zápasím s instalací grafiky od Nvidie. Postupuji následovně:
    /etc/init.d/gdm stop  CC=gcc-4.1 sh NVIDIA....
    Problém je, že stále nemám 'kernel-source' i když jsem ho instaloval.

    Jádro: 2.6.21-2-k7
    milan@RedQueen:/usr/src$ ls
    gcc-4.1         linux-headers-2.6.21-2     linux-source-2.6.21
    gcc-4.2         linux-headers-2.6.21-2-k7  linux-source-2.6.21.tar.bz2
    kernel-patches  linux-kbuild-2.6.21        linux-support-2.6.21-2
    Měl by to být tedy linux-source-2.6.21 nebo linux-source-2.6.21-2-k7,který v repozitářích není? Nejsem žádnej specialista, ale myslím, že zdrojové kódy jádra jsou stejné vždy pro danou verzi a je jednou pro jakou architekturu je jádro zkompilováno. Nebo se pletu? Jestli jo, tak kde najdu správnou verzi linux-source? Případně sem hodím ještě log. Díky.

    Odpovědi

    29.9.2007 10:29 tuxmartin | skóre: 39 | blog: tuxmartin | Jicin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    Zkus Envy.
    29.9.2007 11:22 milano | skóre: 12 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    Tak envy končí chybou, patrně funguje pouze v Etch nikoliv v Debianu testing.
    30.9.2007 17:48 Nemec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    Již jsem to taky řešil a pomůže ti tento příspěvek. http://email.seznam.cz/redir?http://www.nabble.com/Bug-430921:-somebody-built-a-patched-version-of-the-nvidia-installer-that--actually-works-t4124104.html
    30.9.2007 23:31 milano | skóre: 12 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    Díky. Zkusím to, neumím tak dodře anglicky, ale snad se tím prokoušu.
    pdp7 avatar 30.9.2007 23:40 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    V /usr/src ti chybi link na zdrojaky aktualne pouzivanyho jadra!
    1.10.2007 01:30 milano | skóre: 12 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    K tomu jsem včera už taky dospěl, link doplnil a nic.
    29.9.2007 10:37 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    V debian stable, testing i unstable mi zatím vždy fungoval tento jednoduchý postup:

    1. Nainstalovat nové jádro z balíku, nabootovat z něj

    2. module-assistant auto-install nvidia

    Stáhne potřebné balíky, zdrojáky, zkompiluje modul pro aktuální jádro do balíku, nahraje

    3. Při přechodu na novou verze debianu jsem musel následně přeinstalovat nvidia-glx, protože měl závislosti na nově zkompilovaném balíku v předchozím kroku.
    29.9.2007 11:29 milano | skóre: 12 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    Také se nepodařilo:
    Balík nvidia-kernel-source nemá kandidáta pro instalaci
    Ignoruji tento balík. Možná musíte přidat něco do svého sources.list, např. archivy contrib a non-free.
    Sources mám si myslí v pořádku.
    deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ lenny main non-free contrib 
    deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ lenny main non-free contrib 
    
    deb http://security.debian.org/ lenny/updates main contrib non-free 
    deb-src http://security.debian.org/ lenny/updates main contrib non-free 
    
    ##TOR
    deb http://mirror.noreply.org/pub/tor/ lenny main 
    deb-src http://mirror.noreply.org/pub/tor/ lenny main 
    
    ##MULTIMEDIA
    deb http://www.debian-multimedia.org/ lenny main 
    
    ##OPERA
    deb http://deb.opera.com/opera/ lenny non-free 
    
    ##SKYPE
    deb http://download.skype.com/linux/repos/debian/ stable non-free
    V repozitářích testing chybí i nvidia-glx.
    30.9.2007 23:48 volvox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    Jste ale na dobré cestě ;) Jen je potřeba si pomoci balíčky z unstable, protože z různých důvodů balík nvidia-kernel-source v testing chybí.

    Já jsem to vyřešil takto:

    Do /etc/apt/sources jsem přidal
    deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ unstable main contrib non-free
    Do /etc/apt/preferences
    Package: *
    Pin: release a=unstable
    Pin-Priority: 100
    
    Package: nvidia-kernel-common
    Pin: release a=unstable
    Pin-Priority: 990
    
    1.10.2007 01:47 milano | skóre: 12 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    Tak taky nic, chyba je: FATAL: modpost: GPL-incompatible module nvidia.ko uses GPL-only symbol 'paravirt_ops' což je asi ten problém a je to řešeno tam kam vede odkaz od pana Nemce výše.
    1.10.2007 11:35 Opium | skóre: 14 | blog: drugz | -cenzura-
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    http://petrkrcmar.blog.root.cz/0709/jak-na-ovladace-nvidia-v-debianu
    2.10.2007 08:29 milano | skóre: 12 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    Takhle to zatím jde, ale narazil jsem na další chybu:
    ERROR: The kernel headers file '/lib/mudules/2.6.21-2-k7/build/include/linux/version.h'
    
    
     does not exist. The most likely reason for this that the kernel source files in 
    
    
    '/lib/modules/2.6.21-2-k7/build' have not been configured.
    2.10.2007 08:46 milano | skóre: 12 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace nvidia v debian testing
    Tak jsem to zkusil po druhé a už zase kernel-source nemůže najít, link už existuje, takže nevím. Teď si jdu koupit notes a večer na obojí naplácám Ubuntu, protože se na moje lcd 1440*900 při rozlišení 1024x768 nedá dívat.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.