abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Pomalý firefox (gecko)

    27.11.2007 15:07 tobik | skóre: 13
    Pomalý firefox (gecko)
    Přečteno: 1044×
    Mám tři problémy s rychlostí FF.

    1) pomalý start - pomalejší než např. pod woknama. Docela mě to znervózňuje. Ale u tohoto problému je možné, že je to způsobeno add-ony, ačkoliv jich používám spíše méně než více.

    2) animace v javascriptu - běhají pomalu a trhaně. Např. ma radekhulan.cz/myego.cz (nekamenujte mě:D - uvádím jako příklad) toho má plnej web, další by se daly najít. Opera to vykreslí poměrně slušně a Konqueror naprosto bez problémů. Když přebootuji do woken, tak tam to běhá dobře plynule i ve Firefoxu. Zkoušel jsem ff i v safe-modu, jestli to nezpůsobuje nějaký add-on, ale problém přetrvával.

    3) scrollování - posouvání na některých složitějších stránkách jde trhaně. A např. kasa.cz je naprosto nepoužitelná. V Opeře, Konqueroru a FF pod woknama to běhá bez problémů.

    Můj stroj: Gentoo, KDE 3.5.7, Firefox 2.0.0.9, Celeron 1.5GHZ, 1GB RAM, grafika SiS 315 (sdílená, nemám ovladače => žádná akcelerace), pomalý notebookový harddisk

    Odpovědi

    27.11.2007 16:02 crusoe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    Vsak si kompiloval Mozillu s flagom -03 alebo podobnymy divocinamy :)
    27.11.2007 16:04 crusoe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    Riesenie je pouzit iba -02
    27.11.2007 16:38 tobik | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    To jako takhle?

    $ USE="-02" emerge mozilla-firefox

    Moc tomu nerozumím, ale dík:)
    David Watzke avatar 27.11.2007 16:47 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    Podívej se do /etc/make.conf na proměnné CFLAGS a CXXFLAGS.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    27.11.2007 16:49 tobik | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    CFLAGS="-march=pentium-m -O2 -pipe -fomit-frame-pointer" CHOST="i686-pc-linux-gnu" CXXFLAGS="${CFLAGS}"
    -02 tam je...
    27.11.2007 17:31 crusoe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    Nie USE ale CFLAGS v /etc/make.conf

    Celkom bezpecne je nasledovne :

    CFLAGS="-O2 -march=athlon-xp -pipe -fomit-frame-pointer -fweb -frename-registers -fgcse-after-reload"

    27.11.2007 17:41 tobik | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    Dík, zkusím. Předpokládám, že je atholon-xp potřeba nahradit svým pentium-m, protože athlon nemám.
    Jan Drábek avatar 27.11.2007 16:54 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    Už se to tu kdysi řešilo, je to v tom, že gentoo ebuild nepoužije pro --configure totéž co použijí při kompilaci binárek v mozille. Myslím nějaké parametry jako --disable-share --enable-static ale tím si nejsem jist...

    Však, apokalypsa ještě nenastala, hledání funguje :D
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    27.11.2007 17:58 tobik | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    Nepamatujete si kde to bylo? Googlím, googlím a zatím minimální úspěch. Prošel jsem kus Gentoo Forum a lidi mají evidentně podobné problémy. Např tady http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-568368-highlight-slow+firefox.html , akorát řešení není...:-(
    Jan Drábek avatar 27.11.2007 20:58 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    http://www.abclinuxu.cz/forum/show/128047

    Tady to je ;)
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    27.11.2007 21:39 tobik | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    Dík, mrknu na to.
    27.11.2007 17:12 Smajchl | skóre: 39 | blog: Drzy_Nazory | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    1) jasny to je proste Firefox a jeho pomalost. nevim proc pod windows je rychlejsi, ale zase ne o moc i tam je to hruza

    2) Jo to samy, Konqueror v pohode a FF je jak zkourenej. (mam taky Gentoo)

    3) No to je asi tim ze pravdepodobne pouzivas vesa driver, s tim mi to taky trhalo hlavne pri "Smooth scrolling" coz je zaply ve ff jako default a nechapu k cemu to jako ma bejt, hezky to rozhodne neni a uzitecny uz vubec ne. Nastesti to jde vypnout

    Firefoxi pomalost je duvod proc jsem presel na Konqueror, chybi mi v nem jenom google toolbar :-)
    My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!
    27.11.2007 17:24 tobik | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    Tak očividně je to chyba gentoo, vyplývá to i z toho předchozího příspěvku. Stáhnul jsem z mozilly binárku firefoxu a fungovalo to podstatně líp.
    David Watzke avatar 27.11.2007 21:33 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    LOL, chyba Gentoo? Jinak binární Firefox si můžeš nainstalovat i přes Portage (mozilla-firefox-bin).
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    27.11.2007 21:38 tobik | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    OK:D chyba je na mojí straně, neumím si to nastavit. Emergnul jsem tu binárku a běhá to lépe ačkoliv kvalit FF pod woknama to nedosahuje :-(
    27.11.2007 18:33 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    Jasný to vůbec není, to že "vám to taky nefunguje" neznemená, že to je obecný jev ;)

    Zkoušel jste před přechodem na Konqueror mozilla-firefox-bin?
    4.12.2007 17:39 Smajchl | skóre: 39 | blog: Drzy_Nazory | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    To sem nenapsal, teda rozhodne sem to tak nemyslel, a firefox primo ze stranek mozilly jsem zkousel a ta zravost pameti byla uplne stejna, ja jsem s konquikem spokojenej :-)
    My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!
    27.11.2007 18:47 crusoe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    Co sa tyka toho skrolovania zvykol byt problem aj s PANGO , preto treba zkusit skompilovat s USE flagom moznopango

    Co sa tyka rychlosti ,sa mi zda firefox 1.5.X rychlejsi ,bohuzial tato vetva bola z portage odstranena (Osobne som ho uprednostnoval pred 2.X).

    Mozes skusit aj ,,custom ebuild" Swiftfox , co by mala byt optimalizovana firefox. Zazraky vsak necakaj.
    27.11.2007 20:34 tobik | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalý firefox (gecko)
    Tak jsem zkusil mozilla-firefox-bin a "fps" u těch javascriptových aplikací trochu stoupla, ale pořád proti konqueroru to je humus humus humus:) Nicméně v Ubuntu to není o moc lepší, tak to nějak přežiju. Dík za odpovědi.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.