Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
1) pomalý start - pomalejší než např. pod woknama. Docela mě to znervózňuje. Ale u tohoto problému je možné, že je to způsobeno add-ony, ačkoliv jich používám spíše méně než více.
2) animace v javascriptu - běhají pomalu a trhaně. Např. ma radekhulan.cz/myego.cz (nekamenujte mě:D - uvádím jako příklad) toho má plnej web, další by se daly najít. Opera to vykreslí poměrně slušně a Konqueror naprosto bez problémů. Když přebootuji do woken, tak tam to běhá dobře plynule i ve Firefoxu. Zkoušel jsem ff i v safe-modu, jestli to nezpůsobuje nějaký add-on, ale problém přetrvával.
3) scrollování - posouvání na některých složitějších stránkách jde trhaně. A např. kasa.cz je naprosto nepoužitelná. V Opeře, Konqueroru a FF pod woknama to běhá bez problémů.
Můj stroj: Gentoo, KDE 3.5.7, Firefox 2.0.0.9, Celeron 1.5GHZ, 1GB RAM, grafika SiS 315 (sdílená, nemám ovladače => žádná akcelerace), pomalý notebookový harddisk
$ USE="-02" emerge mozilla-firefox
/etc/make.conf
na proměnné CFLAGS a CXXFLAGS.
CFLAGS="-O2 -march=athlon-xp -pipe -fomit-frame-pointer -fweb -frename-registers -fgcse-after-reload"
moznopango
Co sa tyka rychlosti ,sa mi zda firefox 1.5.X rychlejsi ,bohuzial tato vetva bola
z portage odstranena (Osobne som ho uprednostnoval pred 2.X). Mozes skusit aj ,,custom ebuild" Swiftfox ,
co by mala byt optimalizovana firefox. Zazraky vsak necakaj.
Tiskni
Sdílej: