Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Přečetl jsem pár příspěvků, ale nejsem z nich nijak chytrý. Lépe je jednou vidět než 100x číst. Hledám způsob, jak trochu urychlit internet(naštěstí už nemám dialup, ale 1000Kč měsíčně za ADSL s 500K a paušál, je furt dost).
Takže je pravda, že se připojení nezrychlí? Pokud ano, tak proč se torrent používá? To je ale lamovský dotaz. I když to je s tou rychlostí k pláči, ale alespoň se zasmějete.K čertu s ISP, který používá wifi spoje.rovná se k čertu se všemi uživateli mimo velká města.
Jinak si neumím představit, že by ISP u kterého pracuju připojoval okolní vesnice kabelem. To by ten net musel stát deset krát víc, aby se to aspoň trochu vyplatilo, nehledě na to, že je třeba spousta povolení.
Přečetl jsem pár příspěvků, ale nejsem z nich nijak chytrý. Lépe je jednou vidět než 100x číst. Hledám způsob, jak trochu urychlit internet(naštěstí už nemám dialup, ale 1000Kč měsíčně za ADSL s 500K a paušál, je furt dost).To je opravdu dost. Jak už bylo řečeno torrent slouží k distribuci dat a to poměrně vysokou rychlostí. Pokud tomu tak není zkontrolujte si "forwardování portu" a to, že používáte šifrované spojení.
transmission
. Pokud máš tahle nízkou rychlost na jakémkoliv torrentu, pak máš asi něco nakonfigurováno špatně. Mrkni se o post výš.s kazdym dalsim stahovacem rychlost nesnizi ale vetsinou zvysiTohle je do značný míry nesmysl. Když si vezmete, že v té síti musí platit rovnováha mezi přijatými a odeslanými daty, tak vám vyjde, že průměrná_rychlost_downloadu = průměrná_rychlost_uploadu * (#S + #L) / #L kde #S a #L je počet sdílečů a stahovačů. Pokud je dost členů té sítě na ADSL, tak může být průměrná rychlost uploadu tak 10-20 kB/s (i míň). Z toho žádný extra rychlosti nevytřískáte (kolik by muselo být sdílečů na jednoho stahovače?). Z toho je vidět, že aby přidání stahovače zvýšilo rychlost, musí zvětšit průměrnou rychlost uploadu, a tedy musí mít dost dat a rychlou linku (uplink). Taky se nesmí odpojit příliš brzo (tím by snížil počet sdílečů v budoucnu). A k čemu je teda torrent? Nejvíc asi k distribuci souborů při minimalizace vlastních nákladů. (Tzn. pokud tazatel třeba chce distribuovat fotky z nějaké akce a nemá někde FTP server, stačí to dát na torrent a pak si to od něj stáhne jen pár lidí a zbytek si to stáhne od nich).
btlaunchmanycurses /cesta/k/torrentům --max_upload_rate 0
ale nedělá se to, protože už není FUP a je dobré tak sdílet ostatním to co si sám stahuješ, tak jen netahej, ale i sdílej
Tiskni
Sdílej: