abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Humor

    Anthropic patrně omylem zveřejnil celý zdrojový kód svého CLI nástroje Claude Code prostřednictvím přiloženého sourcemap souboru v npm balíčku. Únik odhalil doposud nijak nezveřejněné funkce jako je například režim v utajení, autonomní agent 'KAIROS', orchestrace multi‑agentů, režim snění nebo dokonce virtuální mazlíček Buddy. Zajímavostí je detekce naštvání uživatele pomocí obyčejného regexpu. Anthropic rychle odstranil sourcemap a vydal opravu, nicméně kopie kódu se již stihly na GitHubu rozšířit mezi prostým lidem.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    včera 14:33 | Humor

    Copilot automaticky vkládal do pull requestů 'propagační tipy', reklamní text se na GitHubu objevil ve více než jedenácti tisících pull requestech. Po vlně kritiky byla tato funkce zablokována a produktový manažer Tim Rogers připustil, že umožnit Copilotovi upravovat cizí pull requesty bez vědomí autorů byla chyba.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 4
    včera 12:55 | Upozornění

    Je 31. března a tedy Světový den zálohování (World Backup Day). Co by se stalo, kdyby Vám právě teď odešel počítač, tablet nebo telefon, který používáte?

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:44 | Upozornění

    Digitální a informační agentura (DIA) přistupuje ke změně formátu důvěryhodného seznamu České republiky z verze TLv5 na verzi TLv6, která nastane 29. dubna 2026 v 00:00 (CET). Ke změně formátu důvěryhodných seznamů členských států (tzv. Trusted Lists) dochází na základě změn příslušné unijní legislativy. Důvěryhodné seznamy se používají v rámci informačních systémů a aplikací zejména pro účely ověřování platnosti elektronických

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 05:00 | Nová verze

    Rspamd (Wikipedie), tj. open source systému pro filtrování nevyžádané pošty, byl vydán v nové major verzi 4.0.0. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    30.3. 23:11 | Nová verze

    SolveSpace (Wikipedie), tj. multiplatformní open source parametrický 2D/3D CAD, byl vydán v nové verzi 3.2. Přehled novinek v Changelogu na GitHubu. Vyzkoušet lze novou oficiální webovou verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    30.3. 18:22 | Pozvánky

    Organizátoři Dne IPv6, tradiční akce věnované tématům spojeným s tímto protokolem, vyhlásili Call for Abstracts. Na webu konference mohou zájemci přihlašovat příspěvky o délce 20 nebo 40 minut či 10minutové lighting talky a to až do 30. dubna. Tvůrci programu uvítají návrhy přednášek z akademického i komerčního sektoru, které mohou být technického i netechnického zaměření. Den IPv6 se letos uskuteční 4. června a místem konání bude i

    … více »
    VSladek | Komentářů: 12
    30.3. 15:00 | Zajímavý software

    Euro-Office (Wikipedie) je evropský fork open source kancelářského balíku OnlyOffice. Za forkem stojí koalice firem IONOS, Nextcloud, Eurostack, XWiki, OpenProject, Soverin, Abilian a BTactic. Cílem je zajistit digitální suverenitu Evropy a snížit závislost na neevropských platformách. Projekt vznikl mimo jiné v reakci na nedávné uzavření cloudové služby OnlyOffice. OnlyOffice obviňuje Euro-Office z porušení licenčních podmínek. Na možné problémy upozorňuje i Collabora Online. Jednostranná změna licence není v pořádku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    30.3. 05:11 | Komunita

    Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.3. 00:22 | Komunita

    Během akce Arduino Days 2026 byl publikován Arduino Open Source Report 2025 (pdf) a oznámeno 7 nových produktů kompatibilních s deskou UNO Q (Arduino USB-C Power Supply, USB-C Cable, USB-C Hub, UNO Media Carrier, UNO Breakout Carrier, Bug Hopper, Modulino LED Matrix).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (14%)
     (23%)
    Celkem 1199 hlasů
     Komentářů: 29, poslední včera 11:17
    Rozcestník

    Dotaz: Rozšíření pracovní plochy notebooku na CRT monitor, TwinView

    Martin Stiborský avatar 8.12.2007 10:42 Martin Stiborský | skóre: 26 | blog: Stibiho bláboly | Opava
    Rozšíření pracovní plochy notebooku na CRT monitor, TwinView
    Přečteno: 660×
    Zdravím.
    Chtěl bych využít nudící se CRT monitor a připíchnout ho k noťasu, docela se mi líbí rozšíření pracovní plochy. Moc se v tomto nevyznám. Zkusil jsem ho připojit a v nvidia nastavovacím klikátku vyzkoušet možnosti.
    Fungovalo TwinView, ale jenom v rozlišení CRT 640x480. Je technicky možné dosáhnout rozlišení 1280x1024 ? Monitor tohle zvládne, ale co grafická karta noťasu (GeForce 8400M GS) ?
    V nabídce rozlišení bylo jenom to 640x480 a ještě jedno menší, takže netuším jestli větší rozlišení tam není vinou nedostatečného nestavení nebo technickým omezením ...
    Existují i další možnosti, jak využít ten monitor jako další plochu ? Vím že existuje Xinerama, ale ta na tady tohle přímo není ne ?
    Díky za každý nápad.
    Kvík ..

    Odpovědi

    8.12.2007 13:33 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozšíření pracovní plochy notebooku na CRT monitor, TwinView
    Section "ServerLayout"
        Identifier     "Layout0"
        Screen      0  "Screen0" 1024 0
        Screen      1  "Screen1" LeftOf "Screen0"
        InputDevice    "Keyboard0" "CoreKeyboard"
        InputDevice    "Mouse0" "CorePointer"
    EndSection
    
    Section "Monitor"
        # HorizSync source: edid, VertRefresh source: edid
        Identifier     "Monitor0"
        VendorName     "Unknown"
        ModelName      "Philips 170S"
        HorizSync       30.0 - 83.0
        VertRefresh     56.0 - 76.0
        Option         "DPMS"
    EndSection
    
    Section "Monitor"
        # HorizSync source: unknown, VertRefresh source: unknown
        Identifier     "Monitor1"
        VendorName     "Unknown"
        ModelName      "TV-0"
    EndSection
    
    Section "Device"
        Identifier     "Videocard0"
        Driver         "nvidia"
        VendorName     "NVIDIA Corporation"
        BoardName      "GeForce FX 5200"
        BusID          "PCI:2:0:0"
        Screen          0
    EndSection
    
    Section "Device"
        Identifier     "Videocard1"
        Driver         "nvidia"
        VendorName     "NVIDIA Corporation"
        BoardName      "GeForce FX 5200"
        BusID          "PCI:2:0:0"
        Screen          1
        Option         "TVOutFormat" "SVIDEO"
        Option         "TVStandard" "PAL-B"
        Option         "ConnectedMonitor" "TV"
    EndSection
    
    Section "Screen"
        Identifier     "Screen0"
        Device         "Videocard0"
        Monitor        "Monitor0"
        DefaultDepth    24
        SubSection     "Display"
            Depth       24
            Modes      "1600x1200" "1280x1024" "1024x768" "800x600" "640x480"
        EndSubSection
    EndSection
    
    Section "Screen"
        Identifier     "Screen1"
        Device         "Videocard1"
        Monitor        "Monitor1"
        DefaultDepth    24
        SubSection     "Display"
            Depth       24
            Modes      "1600x1200" "1280x1024" "1024x768" "800x600" "640x480"
       EndSubSection
    EndSection
    Toto pouzivam ja. Myslim, ze s drobnymi upravami by to malo ist aj tebe. Jedinym rozdielom je, ze ja mam ako druhy screen pripojenu TV cez S-VIDEO.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.