abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: MPlayer v terminalu?

    9.12.2007 21:42 Mud
    MPlayer v terminalu?
    Přečteno: 1347×
    chci spustit mplayer v terminalu prikazem
    mplayer film.avi -vo fbdev
    Vypise to vsak neco jako:
    Can't open /dev/fb0: No such file or directory
    Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device
    Nevite, co mam doinstalovat??

    Odpovědi

    pdp7 avatar 9.12.2007 21:46 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    kozzi avatar 9.12.2007 21:51 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    no aby ti to fungovalo musis mit podporu framebufferu, a mit ho zaplej tzn. v nastaveni zavadece by el byt parametr neco jako vga=792 ci tak neco popripade neco jako video=typchipfbparametry atd. Viz dokumentace k jadru
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    9.12.2007 22:34 Mud
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    Jak zjistim ten typchipfbparametry? A jak vyvolam dokumentaci k jadru?
    kozzi avatar 9.12.2007 22:54 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    Dokumentace k jadru se vetsinou instaluje zaroven s jadrem a nebo se da instalovat zvlast, ci ja osobne preferuju najit si dokumentaci na internetu, jinaky typ chipu a parametry zjistis tak ze typem chipu je mysleno napriklad intelfb, nvidiaf, radeonfb ..., jinak v podstate jde o to co mas za grafiku pokud mas nvidii tak jen pridej radek vga=792 ci jine cislo podle rozliseni. Takze mi napis jakou mas grafiku a ja ti poradim presneji a ani dokumentaci k jadru potrebovat nebudes. a tayk mi napis jaky rozlisen zvlada monitor.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    10.12.2007 15:29 Mud
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    Pouzivam ATI rage mobility m1-agp english version, na debian etch v4.0r0. Co mam tedy pripsat a hlavne do jake radky (nevim totiz, kam presne to v tom konfiguraku mam dopsat)
    11.12.2007 08:34 boriz | skóre: 4 | Localhost
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    pokud pouzivas grub tak semka:
    title           Ubuntu, kernel 2.6.20-15-generic
    root            (hd0,0)
    kernel          /boot/vmlinuz-2.6.20-15-generic root=UUID=4fc65d61-33bd-4ee2-8c25-f6c5031fe928 ro quiet splash locale=cs_CZ ###vga=795###
    initrd          /boot/initrd.img-2.6.20-15-generic
    quiet
    savedefault
    samozrejme kernel asi bude u tebe jiny, ale na radku kernel jak je to u lilo si ted nevzpominam
    I slackwaristi maji sve dny
    11.12.2007 17:37 Mud
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    No, tak to moc nefunguje!!

    Dopsal jsem jen ###vga=795### do radku kernel, ulozil, dal grub-instal, rebootoval, ale vsechno co to udelalo bylo, ze pri bootovani zhasne obrazovka a po delsi dobe nabehnou X-window. Navic takovym divnym zpusobem, ze jsou tam jen nejaky divny svisly pruhy opakujici obraz, no proste se to neda cist...

    Jses si vazne jisty, ze je to vga=795, kdyz pouzivam ati rage mobility m1 agp english version??
    11.12.2007 17:51 boriz | skóre: 4 | Localhost
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    promin, melo to byt za a) bez tech krizku, a hodim ti sem nejakou tabulku

    Color depth | 640x480 - 800x600 - 1024x768 - 1280x1024
    256 (8bit) | 769 - 771 - 773 - 775
    32000 (15bit)| 784 - 787 - 790 - 793
    65000 (16bit)| 785 - 788 - 791 - 794
    16.7 Mill.(24bit) | 786 - 789 - 792 - 795
    I slackwaristi maji sve dny
    11.12.2007 17:57 boriz | skóre: 4 | Localhost
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    sem se sekl, sem myslel 792 :) tak se ti omlouvam za potize, pokud sem udelal nejaky, snad to pojede
    I slackwaristi maji sve dny
    9.12.2007 22:46 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    Myslím si, že bys měl krapet rozvést co vlastně chceš provádět. Pouštět si filmy z jiného stroje přes konzoli? Nebo aniž by bylo nutné mít spuštěný X server?
    satanatas avatar 11.12.2007 10:42 satanatas | skóre: 14 | blog: vše co můžete s klidem hodit za hlavu ze světa linuxu i jiných světů | Graveyard
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    a co mplayer -vo caca? :+)
    11.12.2007 11:14 boriz | skóre: 4 | Localhost
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    aa staci ;) cacu sem nikdy nerozjel
    I slackwaristi maji sve dny
    satanatas avatar 11.12.2007 12:10 satanatas | skóre: 14 | blog: vše co můžete s klidem hodit za hlavu ze světa linuxu i jiných světů | Graveyard
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    tak to nevíš o co jsi přišel. 15 epizod Red Dwarf v barevné konzoli je brutus. :+), víc jsem už nedal.
    11.12.2007 12:29 boriz | skóre: 4 | Localhost
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    ja zvladl celou futuramu v aa ;) a aj pornicko semtam na chut dam v aalibu ;)
    I slackwaristi maji sve dny
    13.12.2007 21:20 Mud
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    Jak se spusti ten aa?
    14.12.2007 07:46 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    -vo aa
    14.12.2007 19:21 Mud
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    -vo aa
    nefunguje. Vypisuje neco jako
    Error opening/initializing the selected video_out (-vo) device
    .

    aalib mam jiz nainstalovany...
    Luboš Doležel (Doli) avatar 14.12.2007 19:40 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    A je s ním MPlayer zkompilovaný?
    Shidoshi avatar 15.12.2007 02:15 Shidoshi | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?

    Musis mit aalib + mplayer skompilovat s podporou aa jinak to samozrejme nepujde...

    15.12.2007 20:31 Mud
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    A to se dela normalne pres ./confire? Jake parametry se musi pridat?

    Jeste takova technicka - po spusteni -vo fbdev je vse v poho, akorat se mi to zobrazi v malym obdelniku uprostred obrazovky. -screenw ani -screenh nefunguji, co s tim?
    15.12.2007 21:47 vend | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?

    Zkusil bych klasicky -fs . Jinak použitené je docela -vo svga .Jen musíš nastavit v /etc/vga/libvga.conf typ čipu karty nebo jen vesa .

    16.12.2007 19:17 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    Asi bude třeba sofwarové škálování parametrem -zoom. MPlayer jinak předpokládá HW podporu.
    Buffalo_jerky avatar 25.12.2007 19:20 Buffalo_jerky | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer v terminalu?
    Zkompiluje se to s podporou teda pres ./configure??

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.