abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: wicd a lokalizácia - vám funguje?

    4.1.2008 14:55 macros
    wicd a lokalizácia - vám funguje?
    Přečteno: 484×
    Mám problém s aplikáciou wicd. Konkrétne s jej spustením v slovenskom, českom alebo inom jazyku. Distribúcia Arch linux, wicd-1.4.0-1 z testing repo.

    Od verzie 1.4.0 aplikácia obsahuje slovenský preklad. Pri spustení sa menu zobrazí v slovenčine, alebo v jazyku v akom bola spustená. Zvyšok aplikácie je v angličtine. - Pričom tak to bolo aj v predchádzajúcich verziách, kde slovenská lokalizácia nebola.

    Chcem sa spýtať či u Vás sa aplikácia spúšťa kompletne lokalizovaná. (Je jedno či v češtine,slovenčine, nemčine alebo inom dostupnom jazyku.

    Odpovědi

    4.1.2008 23:39 macros
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wicd a lokalizácia - vám funguje?
    Ziadny pouzivatel archlinuxu a zaroven wicd? To sa mi nezda...
    vogo avatar 5.1.2008 00:01 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wicd a lokalizácia - vám funguje?
    wicd mám anglicky, moc se nedivím, protože v balíčku není ani český ani slovenský překlad viz seznam relevantních souborů v balíčku
    $ pacman -Ql wicd | grep locale
    wicd /usr/share/locale/en_US.po
    wicd /usr/share/locale/en_US/LC_MESSAGES/wicd.mo
    wicd /usr/share/locale/es_ES.po
    wicd /usr/share/locale/es_ES/LC_MESSAGES/wicd.mo
    wicd /usr/share/locale/fi_FI.po
    wicd /usr/share/locale/fi_FI/LC_MESSAGES/wicd.mo
    wicd /usr/share/locale/it_IT.po
    wicd /usr/share/locale/it_IT/LC_MESSAGES/wicd.mo
    wicd /usr/share/locale/nl_NL.po
    wicd /usr/share/locale/nl_NL/LC_MESSAGES/wicd.mo
    wicd /usr/share/locale/pl_PL.po
    wicd /usr/share/locale/pl_PL/LC_MESSAGES/wicd.mo
    wicd /usr/share/locale/sv_SE.po
    wicd /usr/share/locale/sv_SE/LC_MESSAGES/wicd.mo
    wicd /usr/share/locale/wicd.pot
    
    například polština funguje
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    7.1.2008 10:57 macros
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wicd a lokalizácia - vám funguje?
    No tak to mate asi nejaku starsiu verziu, lebo vo verzii 1.4.1-2 je aj cesky aj slovensky preklad.
    Ale chcem tym len povedat, že hoci existuje

    wicd /usr/share/locale/cs_CZ.po
    wicd /usr/share/locale/cs_CZ/LC_MESSAGES/wicd.mo
    wicd /usr/share/locale/sk_SK.po
    wicd /usr/share/locale/sk_SK/LC_MESSAGES/wicd.mo


    tak aj tak mam preložene len menu, ale uz nie aplikaciu. A je jedno ci to spustam cestine, nemcine, alebo polstine... Keby som nebol prave v praci, tak by som niekde vystavil obrazok. A netusim kde môže byť chyba...
    7.1.2008 11:02 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wicd a lokalizácia - vám funguje?
    Chyba může být v tom že ještě není vše přeloženo.
    7.1.2008 11:31 macros
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wicd a lokalizácia - vám funguje?
    No to by mohlo byt, ale slovensku verziu som prekladal ja cez nejaky web formular, ktory je na domacej stranke wicd. A viem ze tam je prelozene vsetko. Rovnako je to aj s cestinou, staci si pozriet .po subory. Z prekladu sa zobrazuje minimum... Teda aspon u mna... :(
    7.1.2008 11:42 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wicd a lokalizácia - vám funguje?
    No tak pokud je skutečně vše přeložené tak si zkontrolujte locale co tam máte.

    Zda máte všude češtinu, slovenštinu.
    vogo avatar 7.1.2008 11:42 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wicd a lokalizácia - vám funguje?
    pravda, teď jsem stahoval novou verzi a slovenský překlad funguje, takže co jsem udělal aby fungoval?

    odkomentoval jsem řádky
    sk_SK.UTF-8     UTF-8
    sk_SK   ISO-8859-2
    
    v souboru /etc/locale.gen, spustil `locale-gen`, vyexportoval `export LANG=sk_SK` a spustil `/usr/lib/wicd/gui.py` i tray ikona funguje…
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    7.1.2008 11:49 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wicd a lokalizácia - vám funguje?
    Takže jak vidím špatné locale :-)
    7.1.2008 15:31 macros
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wicd a lokalizácia - vám funguje?
    Neuveritelne. Odprisahal by som ze to vsetko mam rovnako. Ale 100% to bude az ked to skontrolujem. Dakujem Vam za ochotu. Inak je to zvlastne, lebo vsetko ostatne mam v slovencine. Dokonca aj sonatu, ktoru som si na 95% prelozil mam v slovencine... :)
    7.1.2008 21:08 macros
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wicd a lokalizácia - vám funguje?
    Nie. Takze toto nie. Stale nemam cely program po slovensky... :( a zacinam byt zufaly...

    [majo@daemon ~]$ locale
    LANG=sk_SK.utf8
    LC_CTYPE="sk_SK.utf8"
    LC_NUMERIC="sk_SK.utf8"
    LC_TIME="sk_SK.utf8"
    LC_COLLATE="sk_SK.utf8"
    LC_MONETARY="sk_SK.utf8"
    LC_MESSAGES="sk_SK.utf8"
    LC_PAPER="sk_SK.utf8"
    LC_NAME="sk_SK.utf8"
    LC_ADDRESS="sk_SK.utf8"
    LC_TELEPHONE="sk_SK.utf8"
    LC_MEASUREMENT="sk_SK.utf8"
    LC_IDENTIFICATION="sk_SK.utf8"
    LC_ALL=sk_SK.utf8
    
    [majo@daemon ~]$ locale -a
    C
    cs_CZ.utf8
    en_US.utf8
    POSIX
    sk_SK.utf8
    
    A v konecnom dosledku to stale vyzera takto. Co by som mal este skontrolovat? Moze mi chybat nejaky balik?
    vogo avatar 8.1.2008 23:21 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wicd a lokalizácia - vám funguje?
    to, že vše není lokalizováno je chyba wicd, oprava je již v testing repositáři, tam už je všechno vpořádku
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    9.1.2008 10:00 macros
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wicd a lokalizácia - vám funguje?
    Ano, od verzie 1.4 tam je slovenska lokalizacia. Pre mna osobne zacal fungovat balik v archu az od verzie 1.4.1-3. Takze konecne je vsetko tak ako ma byt :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.