Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
glxinfo | grep directjo, a ty výpisy na openpaste mi nějak nejedou (jenže to mi kdysi třeba týden odmítalo najet libko, i když všude jinde jelo, takže podezírám kyslíky)
mesa-7.0.2-3.fc8.src.rpm
. Nainstaloval jsem si ho (v ~/.rpmmacros
mám nastaveno %_topdir /home/michich/rpm
). Taky jsem si stáhnul ten patch, pojmenoval jsem ho mesa-7.0.2-mesa-wine.patch
a uložil do ~/rpm/SOURCES
.
Vlezl jsem do ~/rpm/SPECS a nechal si vytvořit Fedorou opatchované zdrojáky:
rpmbuild -bp --nodeps mesa.specObjevily se v
~/rpm/BUILD/Mesa-7.0.2
. Vlezl jsem tam a zkusil nanečisto, jestli ten patch půjde aplikovat:
patch -p1 --dry-run < ~/rpm/SOURCES/mesa-7.0.2-mesa-wine.patchJelikož
patch
neprotestoval, tak jsem se vrátil do ~/rpm/SPECS
a upravil jsem mesa.spec
:
- Změnil jsem Release: 3%{?dist}
na Release: 3.michich1%{?dist}
, abych později věděl, že nemám originál.
- Přidal jsem řádek Patch33: mesa-7.0.2-mesa-wine.patch
pod ostatní řádky s patchi.
- Přidal jsem řádek %patch33 -p1 -b .mesa-wine
pod ostatní řádky s makry pro aplikování patchů.
Sestavil jsem si upravený zdrojový balík:
rpmbuild -bs --nodeps mesa.specVznikl mi soubor
~/SRPMS/mesa-7.0.2-3.michich1.fc8.src.rpm
, který jsem dal buildnout v mock
u (To je nástroj na sestavování balíků v chrootu. Nevím, jaká je jeho obdoba v Mandraku, ale jde to buildnout i normálně s rpmbuild
, když jsou nainstalované BuildRequires.)
mock -r fedora-8-x86_64 ~/SRPMS/mesa-7.0.2-3.michich1.fc8.src.rpm
1:Používam Slackware CurrentAha, před měsícem jsi měl Mandrivu.
2: Ako a kde si mámstiahnúť ten patch? - na tej stránke nikde nevidím download toho pachuKlik na "commitdiff" a pak na "plain".
3: Ako to mám opatchovat?Zřejmě pomocí patch -p1 < soubor.patch
4: Potrebujem všetky tri balíky?Nevím.
Tiskni
Sdílej: