V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
vf="expand=-0:-0:0:0::16/10"
2) Poté se do tohoto prostoru vykreslí titulky. Záměrně říkám poté. S direktivou uvedenou výše se mi titulky zobrazují jakoby nejdříve vykreslené a následně až zvětšené (ošklivé, kostrbaté). Podařilo se mi tento efekt odstranit následujícím nastavením: vf="scale=1280:-3,expand=1280:::1::16/9,ass"
. Jenže to má velmi nepříjemný efekt v tom že titulky sice jsou v dobré kvalitě, ale pro změnu se nepřemazávají (nemluvě o značném nárůstu vytížení CPU). Používám vo=xv
, pokud by to mělo mít nějaký vliv.
Zkrácená verze mé otázky: Lze nějakým příkazem nastavit Mplayer tak, aby se nejprve vykreslil obraz a až na něj se položily titulky? Aby tyto titulky byly v "originální" kvalitě?
-vo sdl
nebo -vo gl
Používám xv
a TTF fonty a písmo titulků mám krásně "hladké" i ve fullscreenu, v černém pruhu pod filmem. V mplayer.conf
mám toto:
monitoraspect=4:3 vf-add=expand=:::::4/3
Pro jiné poměry stran monitoru než 4:3 to IMHO funguje stejně.
vf=expand=:::0::16/10
udělá přesně to co jsem potřeboval (plus samozřejmě správný monitoraspect). Abych to uvedl na pravou míru: Šlo mi o to aby se obraz posunul tak nahoru jak to jenom jde. V některých "méně širokoúhlých filmech" je to potřeba aby titulky moc nezasahovaly do filmu. Současně jsem ale měl problém s tím že u filmů které mají větší výšku než šířku byl obraz zarovnán doleva. Stačilo tak přidat k tomu tvému jednu nulu (vertical-align: top) a je to.
Tiskni
Sdílej: