Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Lorelai (ProtonDB).
Curl, řádkový nástroj a knihovna pro přenos dat po různých protokolech, slaví 25 let. Vydána byla nová verze 8.0.0. Mimo jiné řeší 6 zranitelností.
V sobotu 25. března proběhne Arduino Day 2023. Od 14:00 lze sledovat oficiální stream. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V Česku jsou aktuálně registrovány dvě: v Praze na Matfyzu a v Poličce v městské knihovně.
Fabrice Bellard, tvůrce FFmpeg nebo QEMU, představil TextSynth Server. Jedná se o webový server nabízející REST API k velkým AI jazykovým modelům. CPU verze je k dispozici zdarma jako binárka pod licencí MIT. GPU verze je komerční. Vyzkoušet lze na stránkách TextSynth.
Na konferenci LibrePlanet 2023 byly vyhlášeny ceny Free Software Foundation. Oceněni byli Eli Zaretskii za dlouhodobé příspěvky (správce Emacsu), Tad „SkewedZeppelin“ za nové příspěvky (správce DivestOS, distribuce Androidu) a projekt GNU Jami za společenský přínos.
Projekt Libreboot (Wikipedie) vydal novou verzi 20230319 svého svobodného firmwaru nahrazujícího proprietární BIOSy. Přibyla například podpora Lenovo ThinkPadů W530 a T530. Libreboot je distribucí Corebootu bez proprietárních blobů.
Na YouTube jsou k dispozici videozáznamy z 20. konference SCALE (Southern California Linux Expo). Závěrečnou přednášku měl dnes již osmdesátiletý Ken Thompson. Na otázku, jaký operační systém používá, odpověděl: "Většinu svého života jsem používal Apple, protože jsem se do této společnosti tak trochu narodil. Poslední dobou, myslím posledních pět let, jsem ale kvůli Applu více a více depresivní. To, co dělá s něčím, co by vám mělo umožnit
… více »Byla vydána verze 10.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd, určené pro záchranu systémů a dat. Přehled novinek v changelogu. Linux byl povýšen na verzi 6.1.20.
Byla vydána verze 16.0.0 překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools, Libc++ a Polly.
O víkendu probíhá v Bostonu, a také virtuálně, konference LibrePlanet 2023 organizovaná nadací Free Software Foundation (FSF).
Ahoj. Mam IMAP server a normalne pouzivam Thunderbird. Pro jednu osobu chci pouzivat MS Outlook. Vsechny emaily kesovat, samozrejme.
V Outlooku jsem vse nastavil tak jak to ma byt. Emaily se kesuji a v offline modu to pracuje.
Problem mam ale se synchronizaci. Jelikoz mam hodne adresaru a hodne mailu, porad to projizdin nejakych 240 synchronizaci a na pomalejsi lince se clovek nedocka.
Nevite jak to vylecit? Thunderbird mi toto nedela.
Diky za zastani. Urcite to offtopic neni. Problemem jsou tu lide, kteri si mysli, ze kdyz slysi slovo MS, tak je to hned offtopic.
Proste tohle je problem, ktery se tyka jak Linux serveru, tak klienta a ja jsem pozadal slusne o pomoc. Hledal jsem jen dalsi lidi, kteri treba o tomto problemu vi.
Jak se tak zda, tento problem ma i spousta lidi s GMAIL IMAP.
Zatim jsem to resil tak, ze jsem MS Outlook vyradil a hodil jsem tam Thunderbird. Budu samozrejme kontaktovat MS pro vysvetleni.
Tiskni
Sdílej: