Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
http://domena.sk/subor.php?search=pařtak PHP v IE
echo urlencode($search) //je pa%F8PHP v Mozille
echo urlencode($search) //je pa%C5%99Cize, ak spravne tomu rozumiem písmeno ř ma v prvom pripade nespravne 1 bit a v druhom spravne 2 bity. Konkretne v mojom pripade javascript vola externy subor.php aj s parametrom search. V Mozille mi to funguje, ale neviem si poradit s IE. Nevedel by niekto poradit? Dakujem
Rada je jednoduchá: nepoužívat GET, používat POST.Způsobuje v IE další problém, přinejmenším s tlačítkem Zpět, pokud je v hlavičkách zakázané cachování, a v daném případě navíc porušuje sémantiku POSTu.
$ php -r "echo iconv('windows-1250', 'utf-8', urldecode('pa%F8'));" pařPokud tedy nastavení enctype nepomůže a stránky jsou v cp1250, předělal bych je do unicode s kódováním utf-8.
//toto je subor.php <HTML> <HEAD> <TITLE>test</TITLE> <META http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8"> </HEAD> <BODY> <? $search=urlencode($search); echo $search; //vysledok je: Mozilla %C5%99 ????? IE %F8 ?> </BODY> </HTML>Inac v mojom pripade mam na utf-8 stranke tento javascript (pouzil som ho ako vzor, nie je to moja stranka), ktory dostava vysledky zo suboru natahni.php, ktory je tiez v utf-8 a aj texty v mysql su v utf-8. Jedina vec, co ma napada, je, ze by to bolo mozne v javascripte uz definovat nejako, aby sa pouzilo utf-8, lenze javascript neovladam, takze tato moznost mi odpada. Cize ostava mi jedine to urobit pomocou iconv v natahni.php, ine funkcne riesenie nevidim.
Content-Type
server, tag <meta>
v HTML souboru měl sloužit pouze k tomu, aby měl server kde tuhle informaci vzít – a nechávat prohlížeč kódování zjišťovat z tohoto tagu není moc rozumné.
Tiskni
Sdílej: