DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
doufam ze za tento dotaz nedostanu BAN =-O
bohuzel jeste porad jsem klientem KB, ale v brzke dobe urcite jdu jinam, nicmene muj dotaz se tyka jejich uzasneho internetoveho bankovnictvi ... neni tomu tak davno (asi mesic), co mi mojebanka v konqueroru fungovala. ted (asi v pondeli) jsem se potreboval zase podivat na stav uctu a ejhle, nefunguje :(
vypada to asi nasledovne ... otevru stranku, kde na me bafne prihlasovaci applet s hlaskou ze si mam pockat, ze se applet nacita, ale konqueror sezere 100% cpu a vytuhne.
a dotaz? pouziva jeste vubec nekdo mojibanku? a funguje vam?
mam Kubuntu 8.04 (KDE 3.5.9) 64bit, Sun Java 1.6 JRE+JDK
zkousel jsem 64bit i 32bit verzi javy ale aspon neco dela pouze 64bit verze.
potrebuju proste zjistit zda je chyba u me nebo jestli si s tim zase technici v KB nejak pohrali ke spokojenosti nasi komunity
diky!
nejak nevidim duvod, proc by nemela :)To asi nikdo tady. Ale pokud jsi chtěl přispět něčím aspoň maličko konstruktivním, tak bys mohl uvést, kdys to naposledy zkoušel, na jakém systému a s jakými verzemi těch prohlížečů.
To asi nikdo tady. Ale pokud jsi chtěl přispět něčím aspoň maličko konstruktivním, tak bys mohl uvést, kdys to naposledy zkoušel, na jakém systému a s jakými verzemi těch prohlížečů.Nepsal bych, kdybych to nevyzkousel ;)
jo KB jedeA chtěli bychom moc, kdyby ses měl podělit o prohlížeč, verzi a platformu? Snad by aspoň podařilo vysledovat, kterých programů/systémů se to týká. Z "KB jede" se nedozvíme vůbec nic.
Z toho bych vytusil, ze v KB nemaj ani jeden Linuxovej stroj, na kterym by si overili funkcnost vlastnich stranek...takze zprovozneni jejich bankovnictvi pod Linuxem je dilem ciste "nahody"? hezke(cti velmi smutne).
Tiskni
Sdílej: