Byla vydána nová stabilní verze 24.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Vicuña. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.4 specifikace Vulkan (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího multiplatformní výpočetní a grafické API pro přístup k GPU. Vývojáři open source 3D knihovny Mesa už pracují na podpoře (Nvidia NVK, Radeon RADV, Apple Honeykrisp, …).
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2412.
Zajímáte se o techniku, ale nemáte ve svém okolí s kým si o ní pokecat? Pak doražte 3. 12. na strahováckou Virtuální Bastlírnu, kde si můžete neformálně online popovídat s ostatními makery, hackery, hardwaráři, softwaráři, ale třeba i vědci a vysokoškolskými učiteli. Samozřejmě pro případy, kdyby řeč stála, mají bastlíři nachystaná i aktuální témata k nastartování diskuze. Jaká to jsou pro prosinec?
… více »Intel mění vedení. Pat Gelsinger skončil jako CEO.
V souvislosti s nárůstem falešných webových stránek, které se vydávají za oficiální webové stránky Portálu občana, Portálu identity občana nebo Portálu veřejné správy, se Digitální a informační agentura (DIA) rozhodla urychlit přechod Národní identitní autority na jednotnou státní doménu gov.cz a identitaobcana.cz tak přešla na identita.gov.cz [tisková zpráva].
Byla vydána verze 0.5.18 open source správce počítačových her na Linuxu Lutris (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2024. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2024. Pro programátory v TypeScriptu Advent of TypeScript. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2024…
Organizace Software Freedom Conservancy (SFC) společně se svým členským projektem OpenWrt oznámila oficiální spuštění prodeje Wi-Fi routeru OpenWrt One vyrobeného ve spolupráci s Banana Pi. Cena je 89 dolarů nebo 68,42 dolarů jenom deska. Z každého prodeje jde 10 dolarů do fondu OpenWrt v Software Freedom Conservancy. Projekt OpenWrt představil plán na výrobu vlastního routeru letos v lednu při příležitosti 20. výročí projektu.
speaker-test -Dplug:surround40 -c4 -t wav
Všechno v pořádku, reproduktory sedí.
speaker-test -Dplug:surround51 -c6 -t wav
Tady nastává problém, protože z nějakého důvodu si to jakoby prochazuje výstupy pro zadni reproduktory (černý výstup) a pro center+LFE (žlutý výstup). Když to fyzicky prohodim ve zvukovce, tak to pak hraje na správných repro. Ale popisky v alsamixeru sedí správně (jakoby ke konektorum).
Víte někdo, kde je problém? Nebo kde ho mám hledat? Alsa, jádro? Nebo úplně jinde?
Je to základní deska Asus P4P800-E Deluxe.
Distribuce Kubuntu 8.04.1 (hardy).
Jádro distribuční (2.6.24-19-386) i vlastní (2.6.26.2).
lspci: 00:1f.5 Multimedia audio controller: Intel Corporation 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) AC'97 Audio Controller (rev 02)
pcm.!default { type route slave.pcm "surround51" slave.channels 6 # prohodi kanaly 2,3 s 4,5 ttable.0.0 1 ttable.1.1 1 ttable.2.4 1 ttable.3.5 1 ttable.4.2 1 ttable.5.3 1 }Díky za pomoc. Je zvláštní, že pro 4.0 zvuk to funguje, ale pri 5.1 to ty kanály z neznámého důvodu prohodí.
Už jsem sem chtěl psát, že to moje řešení není pořád to ono co potřebuji.
Ale vy jste mě navedl ještě blíže. Děkuju. Je to úplně naopak. Já mám chipset ICH5 - v souboru, na který odkazujete je konfigurace pro ICH, ICH2 a ICH3. Mého chipsetu se týká soubor ICH4.conf - a tam to prohození kanálů definované není. Takže to stačí změnit zde. Vývojářům asi uniklo, že je to potřeba prohodit i pro ty novejší chipsety.
Takže toto řešení je přesně to, co jsem hledal. Děkuji. Teď už je to snad opravdu vyřešeno.
Takže shrnutí:
Je nutné pozměnit soubor /usr/share/alsa/cards/ICH4.conf
(což je konfigurace platná pro ICH4,5,6).
V sekci ICH4.pcm.surround51.0
přidat na nejvyšší úroveň ještě jednu sekci slave.pcm, která bude type route a pozměnit mapování kanálů. A do této sekce obalit původní slave.pcm, co tam je definována.
Pro srozumitelnost přikládám tu sekci surround51 do přílohy.
Tiskni Sdílej: